Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatri ja nu.uniooni ühislavastus “Kõige suurem sõber”

20.06.2008 11:43

20. juunil kell 19.00 ja 20.30 esietendub Rakvere Teatri kolakambris loomingulise ühenduse nu.unioon ja Rakvere Teatri ühisprojektina nu.unioon 1 1/2 lavastus "Kõige suurem sõber".

Lavastajaks Rakverest pärit noor andekas teatrimees Vallo Kirs, kes senini tuntust kogunud kooliteatri- ja filminäitlejana. Etenduses teevad kaasa Ülle Lichtfeldt, Peeter Rästas ja Erni Kask Rakvere Teatrist, Tõnis Niinemets TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti VIII lennust ja Mirjam Mesak. Valguskujunduse tegi Peeter Pilv ning plakati ja kava Andres Aarik. "Kõige suurema sõbra" lavatekst valmis lavastaja ja trupi ühistööna, kuid selle inspireerivaks alusmaterjaliks oli Jaan Krossi romaan "Keisri hull".

Hiinas on mees, kes nuudlitainast topelt voltides ja venitades teeb kaheteist voltimisega 4096 juuspeent nuudlit. Indias on mees, kes on olnud kõige rohkem 6 kuud ja 7 päeva ilma toidu ja joogita. Aafrikas on mees, kes suudab nädal otsa järjest joosta. Jaapanis on mees, kes teeb prügist ja vanarauast roboteid veoks ja tööks. Jaapanis on ka naine, kes kepib 360 meest järjest. Tal on muidugi abiline, kes eeltöö ära teeb. Koreas on mees, kes graveerib ja nikerdab ühe mammuti kihva peale kogu noa laeva asustuse. Rootsis elab mees, kes võib alasti päev otsa lumes käia. Brasiilias on mees, kes laseb ennast iga jumala aasta risti lüüa. Kolumbias on mitu meest, kes teevad bensiinist, kokapõõsa lehtedest ja väävelhappest valgele mehele ninarohtu. Venemaal on mitu meest, kes annavad tshuksile viina ja imevad ta maast nafta välja. Ahjaa- selliseid mehi on ka Ameerikas. Ameerikas on ka üks mees, kes teeb tikkudest tähtsate asjade koopiaid. Malaisias on mees, kes oskab kirjutada mõlema käe ja jalaga - kõigiga eri keeltes. Ameerikas, Jaapanis, Türgis, Pakistanis, Iraanis, Venemaal, Prantsusmaal, Saksamaal, Kongos, Tais, Koreas, Indias, Nigeerias, Kuubal, Nikaraaguas, Hiinas ja veel siin-seal on olnud, on ja tuleb mehi ja naisi, kes saadavad teisi oma tõega surma. Eestis on üks mees, kes räägib. Põhiliselt oma unistustest. Ja unustab need ära. Neid mehi on välis-Eestis ka.

Klassikirjand. Kinnisideed. Kesktee. Ausus. Nõrkus. Skisofreenia. Leopold. Tädi Ruth. Keiser. Noore mehe kujunemislugu kõikide mõjutajatega.

Vaata ka: http://www.nuunioon.ee/koigesuuremsober.html

Info:

Erni Kask
[email protected] 
5093270