Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere teatri 84. sünnipäeval jagati kolleegipreemiaid 2023. aasta töö ja loomingu eest

26.02.2024 12:39

Pildil on kolleegipreemia pälvinud Getter Marii Kalvik, kes tõstab õhku preemiaks saadud metallist skulptuuri. Taustal on Rakvere teatri loominguline juht Peeter Raudsepp ja teatrijuht Velvo Väli.

Laupäeval, 24. veebruaril 2024 tähistas Rakvere Teater oma 84. sünnipäeva. Traditsioonilise sünnipäevamatka järel jagati välja kolleegipreemiad 2023. aasta eest ja omanikku vahetasid ka rändauhinnad.

Parimaks naisnäitlejaks tunnistasid kolleegid Anneli Rahkema rollide eest lavastustes "Süüta süüdlased" (Niina Pavlovna Korinkina) ja "Ettevaatust, õnn!" (Elsa Jean Krakowski). Parim meesnäitleja on teatrirahva arvates Märten Matsu – Gregor lavastuses "Metamorfoos" ja Alex Lindel lavastuses "Ettevaatust, õnn!".

Parima lavastaja tiitlit kannab lavastuse "Metamorfoos" looja Taavi Tõnisson. Parima kunstniku preemia läks Märt Sellile, kes teatri valgusmeistrina on loonud valguslahendused lavastustele "Süüta süüdlased", "Metamorfoos", "Vallatud võtted", "Hääl minu sees" ja "Kessu ja Tripp".

Parim etendust teenindav töötaja on kolleegide hinnangul bussijuht-hooldustehnik Tõnu Tammjärv, parim lavastust ette valmistav töötaja etendusteenistuse juht Indrek Apinis, parim korraldaja trupijuht Getter Marii Kalvik ja parima teenindaja autasu kuulub vanemteenindaja Elis Kukele.

"Muidu imelise" tiitliga pärjati teenindusosakonna juht Iris Tander, kes võttis eelmisel aastal sujuvalt üle teenindusvaldkonna juhtimise ja tegi ära märkimisväärselt mahuka töö kohviku e-poe avamiseks.

Üle anti ka kolm rändauhinda. Meesnäitlejaid pidi liikuv rändpreemia "Sokusarved" antakse isikliku tunnustusena kolleegile, kellega koostöö on olnud rõõmutoov. Eelmine sokusarvede omanik näitleja Margus Grosnõi andis sarved laupäeval üle kolleeg Märten Matsule.

Omanikku vahetasid ka Maria Klenskaja poolt 2016. aasta suvel lavastuse "Maailma otsas" esietendusel algatatud rändpreemiad "Aarne" ja "Ines", mis on mõeldud lavatagustele jõududele. Südamekujulise kaelaripatsi "Ines" andis teatri kostümeerija Kaja Kupp üle samuti kostümeerijana töötavale Anne Jooritsale ja "Aarne" nimelise kuloni riputas lavatehnik Riho Lillakas kaela teatri valgusmeister Roomet Villaule.

Pildil kolleegipreemia pälvinud trupijuht Getter Marii Kalvik, taustal Rakvere Teatri loominguline juht Peeter Raudsepp ja teatrijuht Velvo Väli. Foto: Kristo Kruusman