Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teater tähistas 73. sünnipäeva ning jagas kolleegi- ja publikupreemiaid

26.02.2013 13:59

Tiina MälbergÜhes Eesti Vabariigiga tähistas 24. veebruaril oma sünnipäeva ka Rakvere Teater. Peopäeva raames tunnustati töökaaslasi möödunud aasta silmapaistvamate tegude, rollide ja saavutuste eest traditsioonilise raudnaelaga. Samuti kuulutati välja publikuhääletuse tulemused parima Rakvere Teatri lavastuse, naisnäitleja ja meesnäitleja valimisel.

Ligi tuhande osalejaga küsitluse tulemusel osutus publiku lemmikuks naisnäitlejaks Ülle Lichtfeldt, hinnatuim meesnäitleja oli Tarvo Sõmer ning parimaks lavastuseks tunnistati „Armastus tööpostil“. Kõigi hääletanute vahel loositi priipääsmed uuslavastustele “Suvi ja suits”, “8 armastavat naist” ja “Leegionärid”. Õnnelikeks võitjateks osutusid Kristjan Pärna, Maire Noormägi ja Elle Ardel.

Kolleegide hinnangul on 2012. aasta tööde põhjal parim naisnäitleja Tiina Mälberg osatäitmiste eest lavastustes „Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel“ ja „Armastus tööpostil“

Meesnäitlejatest oli töökaaslaste seas teist aastat järjest hinnatuim Velvo Väli, rollide eest lavastustes „Armatus tööpostil“, „Uurimise all“ ning „Dõmdõdõmm ja võluraamat“

Lemmiklavastajaks hääletati Urmas Vadi („Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel“).

Parima kunstniku preemia võitis lavastusele “Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel” kujunduse loonud Laura Pählapuu.

Hinnatuimaks etendust teenindavaks kolleegiks osutus kostümeerija Kaja Kupp, parim etendust ettevalmistavav töötaja on lavastusala juht Tiit Kalm, lemmik teenindaja on Külliki Koulen ning korraldajatest sai enim hääli projektijuht Heigo Teder.

Juba mitu aastat antakse preemia ka kategoorias “Lihtsalt imeline”. Seekord pälvis selle Tarmo Kesküll arvukate muusikaliste kujunduste eest lavastustele.

73 aastane Rakvere Teater tänab kõiki publikuküsitluses osalejaid ja soovib teatrirohket kevadet!

 

Kaduviku nimel,

Maarja Kaasik
Rakvere Teatri Turundusspetsialist
maarja@rakvereteater.ee
+372 56 201 297
+372 329 5440
www.rakvereteater.ee