Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere teater naases tööle

23.08.2018 17:05

Rakvere teatris algas juubelieelne aasta, mis kulgeb uute näitlejakombinatsioonide, süvitsiminevate psühholoogiliste draamade ja lüüriliste komöödiate tähe all. 

79. hooaja ametlik avamine toimub 8. septembril Rakvere teatri väikses majas, mil toimub kolmevaatuseline kontsert-etendus alapealkirjaga "Põrsaid kotis ei müüda". 

Esimesel poolaastal toome lavale kaks põhjamaiselt mõnusat lastelugu. Esimene neist, Magnus Carlssoni "Põrsas Desmond ja sookolli lõks", jätkab juba kevadel alustatud proovidega, et olla valmis 12. septembri esietenduseks. Teine lastelavastus, Astrid Lindgreni "Pipi peab jõule" jõuab meie mängukavva detsembris. Tavapäraselt ootab lapsi kingitus ning jõulumaa. 

Veel on on alustanud hoogsalt proovidega Urmas Lennuk, kelle käe all saab lavaküpseks Lutsust ja Paunvere noortest rääkiv lugu "Paunvere poiste igavene kevade", millega ta jätkab Eesti kirjanduse loodimist Lennukile ainuomases veidi absurdses ja samas elulises võtmes. Lavastuse esietendus on planeeritud novembrisse. Hingekuusse jääb veel teinegi esietendus, mis seekord pole ootamatu armastus tööpostil, vaid armastus pärast tööd ja enne uut aastat. Tänapäeva vene armastuskomöödia Nadežda Ptuškina "Kuni ta suri" toob taas külalisena Rakvere teatri lavale Maria Klenskaja Eesti Draamateatrist. Novembris alustab proovidega veebruaris esietenduv Jean-Paul Sartre`i "Kinnine kohus", mille seab lavale Vallo Kirs. Samuti alustab veel sel aastal proovidega Janika Juhanson, kelle juhtimisel tuuakse hooaja teisel poolel lavale noortele mõeldud lavastus "Verikambi", kus lisaks Rakvere Teatri noortele näitlejatele astuvad üles mitmed Tartu teatri Must Kast lavajõud. 

Kevadhooajalt on veel oodata itaalia temperamenti, taani komöödiaklassikat ning uusi suveprojekte. 

Rakvere teater jätkab Jazzikohvikute, matineede, näituste, vestluste ja sarjadega "RT vestleb", "RT esitleb" ning "RT KUU KUTSE". Samuti on oodata uusi ülesastumisi teatri näitlejailt eelmisel hooajal ellu kutsutud sarja "RT muusika" raames. Selle hooaja esimene väljasõit viib Tartusse, kus Eesti Teatri festivali Draama raames etendub lavastus "Puudutada kuud", mis kuulub EV100 teatrisarja "Sajandi lugu". 

Lisainfo: 
Laila Talunik
Rakvere Teatri turundusjuht
+372 56 201 297
+372 329 5440