Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere teater lõpetab sisehooaja Jaune Kimmeli kontserdiga

15.05.2019 18:34

Neljapäeval, 16. mail algusega kl 20.02 on kõik huvilised oodatud Rakvere teatrikohvikusse, kus teater lõpetab 79. sisehooaja järjekordse üritusega sarjast RT Muusika. Sel korral tuleb publiku ette Jaune Kimmeli eneseületusega kuubis, pannes kokku akordioni, klaveri ja hääle. Temaga koos on laval ka Rakvere teatrist Margus Grosnõi ning vabakutseline muusik Kristjan Priks.
 
Jaune KimmelRakvere teatri viimased etendused mängitakse küll 17. mail, aga õhtu enne on Rakvere teatri näitlejanna Jaune Kimmeli päralt. 2001. aastal astus Jaune muusikakooli, kus ta õppis akordionit kuuludes vahepeal isegi Eesti Vabariiklikusse akordioniorkestrisse. Neljandal õppeaastal lisandus erialapillile klaver ning sealt tekkis tahe tal end mõnikord ka klaverisse unustada. Tema enda sõnul on muusika  alati temaga kaasas, aga pillimäng on kohal neil hetkedel, mil tuleb tunne end teistmoodi laadida, unustusse viskuda, mujal viibida.

Rääkides neljapäeva õhtul publiku ette astumisest tunnistab näitlejanna, et kartus on suur. "Ei ole ühtegi korda, mil aju ja sõrmed teeks pillidega 100% koostööd. Ma ei ole professionaal. Mul on juba vana ja päevinäinud itaalia akordion, mille üks bass otsustab mõnikord üllatada ja kinni jääda, ning klaverid, kultuurimajas ja mujal, kuhu saab end ööni unustada." Akordionil tuleb esitusele prantslase Yann Tierseni loomingut, natuke ka vene lugusid, sekka üks pühendus rakverelasele. Klaveril esitab Jaune omaloomingut (kaks neist lausa sõnadega!), ning sealhulgas mõni hingeläinud lemmiklugu.
 
Olete oodatud!
 
Kaduviku nimel