Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teater jagas kolleegipreemiaid

15.06.2021 10:33

Esmaspäeval, 14. juunil 2021 jagati Rakvere Teatri kolleegipreemiaid möödunud hooaja silmapaistvamate tegude, rollide ja teiste "naelapea pihta" tabamiste eest. Alates teatrimaja renoveerimisest 2005. aastal on üleantavaks auhinnaks sepistatud nael. 

Parimaks naisnäitlejaks tunnistati kolleegide hinnangul Grete Jürgenson Anna rolli eest lavastuses "Charlotte Löwensköld" ning Sirli rolli eest lavastuses "Sirli, Siim ja saladused". Meesnäitleja naela pälvis Margus Grosnõi Hammi rolli eest lavastuses "Lõppmäng" ning osatäitmise eest kontsertlavastuses "Lihtsalt, rõõmuks".

Margus Grosnõi tänas auhinna üleandmisel "Lõppmängu" lavastajat Peeter Raudseppa ning lavapartnerit Märten Matsut: "Mina tahan öelda Peetrile aitäh, sest meil on mitu koostööd olnud ja need ei ole teinekord nii hästi välja tulnud. Ja maani kummardus Matsule - ma tahan temaga veel mängida!".

Parimaks lavastajaks hindasid kolleegid Eili Neuhausi Tuomas Kyrö näidendi "Kõike head, vana toriseja" lavastamise eest.

Kunstnikutöö kolleegipreemia läks sellel aastal Lilja Blumenfeldile, kes kujundas Florian Zelleri näidendi "Ilma sinuta". Juba 13. korda välja antava preemia "Muidu imeline" pälvisid Teatri 80. juubeliürituse korraldus ning teatri ja tema enda juubeliaasta nägu Volli Käro

Parima etendust teenindava töötaja preemia teenis Indrek Apinis, parimaks lavastust ettevalmistavaks töötajaks valiti aga Maie Nurmoja. Parimaks teenindajaks hääletati võrdselt Aniita Vaher ja Taimi Tanning ning parima korraldaja tiitel läks sel aastal jagamisele Daisy Kulli ja Helle-Mall Niinemetsa vahel.

Sel aastal anti välja ka korraldusosakonna eripreemia "Alati valmis!" kõige koostööaltimatele näitlejatele, kelleks olid 80. hooajal Ülle Lichtfeldt ja Margus Grosnõi.

Preemiad anti üle Lammasmäe Puhkekeskuses, Lääne Virumaal, kus aasta pärast mängitakse suvelavastust "Robin Hood".