Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere teater ja Rakvere Lihakombinaat pakuvad lastele teatrielamuse

30.01.2008 20:11

Rakvere Teater koostöös Rakvere Lihakombinaadiga kingivad ligi 800 Lääne- ja Ida-Virumaa vähekindlustatud lapsele meeldejääva teatrielamuse. Lapsed külastavad jaanuari lõpus ning veebruari esimestel päevadel etendust "Muumitrolli jõuluuni". 

"Rakvere Lihakombinaadil on hea meel lisaks igapäevasele toidulaua katmisele aidata lastele vahelduseks ka vaimutoitu pakkuda," sõnas Rakvere Lihakombinaadi turundusdirektor Anne Mere. "Kipume sageli ära unustama neid, kel on vähem võimalusi oma elu erinevate kultuurisündmustega rikastada. Positiivne elamus lapsepõlves vaadatud teatrietendusest jääb meelde kogu eluks ning kujundab lastes kultuuritarbimise harjumust". 

"Rakvere Teater oli esimene Eestis, kel õnnestus Muumitrollide lavastamise õigused kolmeks aastaks endale osta. Kuna detsembris toimunud etenduste piletid osteti meiegi suureks üllatuseks välja juba oktoobris, saime  alles nüüd, lisaetendusi planeerides võimaluse mõelda lastele, kel see etendus majanduslikust olukorrast tingituna nägemata jäi", selgitas Rakvere teatrijuht Joonas Tartu. "Siit saigi alguse idee järjekordseks koostööks meie pikaajalise partneri, Rakvere Lihakombinaadiga. Meie ümber on palju neid, kellele teater või mis tahes kultuurisündmus ei ole iseenesestmõistetav ja kättesaadav. Kui selle põhjuseks on rahapuudus ei ole asi õige ja meie ühine seisukoht on, et kui vähegi  saame, siis me lihtsalt peame midagi ette võtma. Rakvere Teater ja kogu Muumide seltskond tunneb siirast rõõmu, et saab koos Rakvere Lihakombinaadiga pakkuda kõige väiksematele tõelise teatrielamuse. 

Rakvere linnapea Andres Jaadla sõnul on Rakvere teatril Rakvere linna ja Lääne-Viru maakonna kultuurielu edendamisel väga oluline ning asendamatu roll ning Rakvere Lihakombinaat on piirkonna suurim tööandja ja tuntuim ettevõtte. "On hea meel tõdeda, et kaks suurt asutust on pannud jõud kokku, et panustada kohaliku elu edendamisse. Kahe Rakvere nime kandva organisatsiooni ühine tegutsemine hea eesmärgi nimel aitab kindlasti tõsta Rakvere linna tuntust ja mainet," sõnas linnapea. 

Rakvere teater ja Rakvere Lihakombinaat on ka varem teinud koostööd erinevate kultuuriürituste organiseerimisel. Seekordne projekt on heaks jätkuks varasematele kogemustele.   

Lisainfo:
Lauri Aav,
Rakvere teatri reklaami- ja müügiosakonna juhataja
e-post: [email protected]