Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teater hakkab siiralt valetama

25.11.2005 15:26

Reedel, 25. novembril esietendub Rakvere Teatri renoveeritud suures saalis  Anthony Neilsoni komöödia "Siiralt valetades". Loo inimestest, elust ja politseinikest lavastab Eduard Toman (Vene Teater), kellele see on esimeseks tööks väljaspool koduteatrit.

"Siiralt valetades" situatsioon on inglaslikult kibehumoorikas: kaks politseinikku on saanud ülesandeks teatada ühele vanapaarile nende tütre hukkumisest autoõnnetuses. Niigi rasket tööd ei tee lihtsamaks ka tõik, et on jõululaupäev. Nii juhtubki, et politseinike siirad kavatsused viivad välja siirate valedeni ning lükkavad käima kokkusattumuste lumepalli, mida pole sugugi kerge peatada.

Anthony Neilson on šoti näitekirjanik ja lavastaja, kes saavutas laiema tuntuse 1997. aastal näitemänguga "The Censor", mis rabas oma vabameelsuse ja revolutsioonilisusega ning mida mängiti järgnevail aastail mitmetes teatrites üle kogu maailma. Näidend võitis parima uue näitemängu eest Writer's Guild Awardi ning London Time Out Awardi. Sellest ajast saadab noort šotlast šokeeriva mehe staatus. Meedia on teda tutvustanud koguni kui "meest, keda korralik neiu oma vanematele küll kuidagi tutvustada ei saa".

Politseinikena on laval Eduard Salmistu ja Märt Avandi, teistes osades Helgi Annast, Tiina Mälberg, Volli Käro ja Marin Mägi. Lavastaja Eduard Tomanile olid abiks kunstnik Marianne Kuurme (Vene Teater), muusikaline kujundaja Peeter Konovalov ("Ugala") ja koreograaf Oleg Titov ("Ugala").

"Siiralt valetades" läheb juba novembris ja detsembris ringreisile üle Eesti.

Ott Karulin
Rakvere Teater
reklaami- ja müügiosakonna juht
32 95 443; 52 08 498
[email protected]