Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teater esitleb: Eva Samolbergi “Tangent universum”

29.11.2012 16:35

Eva Samolbergi mononäidend "Tangent universum"
Loeb Margus Grosnõi. Mõtiskleb Tauno Toompuu. 

Augustis selgusid Eesti Teatri Agentuuri ja rahvusvahelise teatrifestivali Monomaffia koostöös toimunud mononäidendite võistlusel parimad uued kodumaised draamatekstid. Võistluse peapreemia läks juba tunnustatud kirjamehele Tõnu Õnnepalule, lisaks otsustas žürii konkursile saabunud 46 näidendi hulgast eraldi esile tõsta veel 3 laureaati: Raivo Kütt, Kristel Leesmend ja Eva Samolberg.

12. detsembril jõuab Rakvere Teatri Kolakambris esimese avaliku ettelugemiseni Eva Samolbergi äramärgitud mononäidend, usust, armastusest, jumalast ja hullumeelsusest kõnelev „Tangent universum“. Saatanaga seisab silmitsi ja peategelasele annab hääle Rakvere Teatri näitleja Margus Grosnõi. Oma jumalat otsima on oodatud aga kõik need, kes eluski on tundnud kadedust, ahnust või viha, on valetanud, ihaldanud keelatut ning imetlenud ennast; keda on vallanud ükskõiksus või kes on alistunud õgardluse ahvatlustele.

Ja lõpuks on võimalik nautida lihtsalt pisut teistsugust olemist ja värsket kodumaist näitekirjandust. Pärast ettelugemist on kõik kohalviibijad palutud vestlusringi, et tekkinud mõtted ja emotsioonid kohe sealsamas ka vastuse saaksid. Omapoolsete kommentaaride ja mõtetega on andnud lubaduse osaleda Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu.

Üritus on tasuta.

RAKVERE TEATER ESITLEB on põhjalikult ettevalmistatud projekt, mille raames jõuab kord kuus Rakvere vaatajate ette mõne väiketeatri, sõltumatu teatritrupi või muu samalaadse koosluse poolt väljatoodud lavastus või avalik aktsioon. Valiku tegemisel oleme oma pilgud pööranud kaasaegses teatrivõtmes tehtud tavapäratumate lavastuste poole, pakkudes vaatamiseks nii sõna- kui sõnatut teatrit, nii tantsu kui muusikat, aga ka teisi nende vahele jäävaid etenduskunstide vorme ...