Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teater avas uue parkla, millega saab lugeda teatri kompleksi lõpetatuks

26.10.2018 12:56

Alates eilsest lisandus Rakvere Teatri juurde ligemale 30 uut parkimiskohta ning teine väljasõit Teatrimäelt. Aastaid ootel olnud projekt jõudis lõpule. Avamisel pidasid kõne ning lõikasid lindi läbi teatrijuht Velvo Väli, kultuuriminister Indrek Saar ning parkla projekteerinud arhitekt Raul Vaiksoo.
 
Vastavatud parklat oli planeeritud teatrimäele alates 2002. aastast. Aastate jooksul kujunes takistuseks eraomandusse kuuluv krunt, kuid lõpuks õnnestus omanikuga kokkuleppele jõuda. Vahepealse perioodi jooksul olid siiski teatri ja publiku vajadused muutunud ning seetõttu oli vaja arhitektil algsesse planeeringusse sisse viia muudatusi, mis teatrijuhi sõnul loodetavasti leevendavad mitmeid mureküsimusi. "Igapäevane probleem on parkimiskohtade vähesus, kuigi Rakvere teater on ilmselt üks vähestest teatritest, kel on see nii ideaalilähedane. Teine murekoht oli lisaväljasõit. Kui on õhtu, mil kõikides saalides on etendused, kinomajas seanss ning kultuurikeskuses üritused, siis võib kokku viibida Teatrimäel ligi 1000 külastajat. Juhul kui nad satuvad samal ajal lahkuma, siis nüüdsest on see tunduvalt lihtsam ja kiirem", selgitas Väli. 

Kultuuriminister Indrek Saar viitas oma kõnes tagasi ajale kui ta oli Rakvere Teatri juht ning kelle eestvedamisel toona teatri renoveerimisega algust tehti, et oli aegu kui tundus, et see projekt ei valmi kunagi. "Kuid nüüd võime öelda,et Teatrimägi on valmis ja kompleks tervikuna ära lahendatud", lisas Saar kõne lõpuks.

Peale lindi lõikamist meenutas arhitekt Vaiksoo meeldejäävamaid hetki ehitusest. Üheks meeleolukamaks kujunes legend, mis osutus tõeseks. "Ehitusprojekti alguses räägiti mulle lugu, et parklaks kavandatavale maa-alale on maetud üks vana teatribuss. Tol hetkel tundus see väljamõeldisena, kuid kõigile üllatuseks tuligi kaevamiste käigus see buss välja. Ta oli küll täiesti roostetanud, aga ta oli äratuntava ameerika märgistusega. Võis ilmselt olla sõjaaegne, mis 50-ndatel siia siis peidetud. Nii, et legendidel on alust küll!" 
 
Esimese autona veeressümboolselt uude parklasse Rakvere Teatri kõige vanem sõiduk Trabant. 

Teater tänab Kultuuriministeeriumi, arhitekt Raul Vaiksood, Rakvere linnavalitsuse ametnikke, OÜ Tolira Ehitust ning avamisel meeleolu loonud Rakvere Rivitrummareid.

Laila Talunik
Rakvere Teatri turundusjuht
+372 56 201 297
+372 329 5440