Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teater avab uksed

23.09.2005 15:26

23. septembril tähistab Rakvere Teater päeva, mil pidulikult avatakse vanast uueks saanud maja uksed.

Rakvere Teatri maja valmis 1940. aastal. Nüüd, 65 aastat hiljem, renoveeriti see arhitekt Raul Vaiksoo jooniste järgi, sisekujundus valmis koostöös Kalju Paloga. Uue lisandusena hakkavad sissekäigu juures seisma kaks Ivan Zubaka skulptuuri "kaduviku meestest", mis avatakse samuti 23. septembri avamispeo käigus.

Juba päev varem, 22. septembril ajavahemikul kell 16-18 peetakse teatrihoovis maha suur laat, kus tuleb müügile nii vana kontorimööbel kui kostüümi- ja rekvisiidiladudest leitu. Samal ajal on linnarahvale avatud kõik need uksed, mis etenduste ajal publikule suletud. Kuna teater on ikkagi elav organism, näeb külastaja enamat kui ülevärvitud seinu - teatrirahvas jätkab oma igapäevast tööd, kuigi pisike üllatus on külalistele varuks pea igas toas.

23. septembril esietendub hooaja esimene uuslavastus, kontsertetendus "Kaduviku riik", mis on kokku pandud näitlejate endi lugudest ning mida täiendavad elavas esituses laulud. Lavastajaks Andres Noormets ("Endla"), kunstnik Mihkel Ehala ja osades Viive Aamisepp, Peeter Jakobi, Ülle Lichtfeldt, Tiina Mälberg, Anneli Rahkema, Peeter Rästas, Indrek Saar, Eduard Salmistu, Margus Stalte, Toomas Suuman, Velvo Väli.

Ott Karulin
Rakvere Teater
reklaami- ja müügiosakonna juht
52 08 498; 32 95 443
[email protected]