Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teater avab täna hooaja

06.09.2013 09:59

Rakvere Teater avab reedel, 6. septembril oma 74. hooaja „Lahuselu“ esietendusega ja suure peoga vastrenoveeritud Teatrikohvikus.

Pidupäev algab aktsiooniga - terve päeva vältel helistavad Rakvere Teatri näitlejad juhuslikkuse printsiibil teatrisõpradele, et tutvustada algavat hooaega.
Helistamine on kesksel kohal ka kell 19.00 väikses saalis esietenduvas armastusloos „Lahuselu“, mille lavastajaks on Kalju Komissarov ja näitlejateks Liisa Lennuk ning Tarvo Sõmer. Tom Kempinski lootuste romanss kahes vaatuses jutustab kahest inimesest. Mees ja naine. Üks elab Londonis, teine New Yorgis. Nende vahel on pool ööpäeva, terve Atlandi ookean ja igatsus, mis paneb neid kaht üksteisele merede taha helistama.

Kell 22.00 algab uuenenud Teatrikohvikus suur esietenduse pidu koos ansambliga Eneseimetlejate Klubi. Tutvustatakse Rakvere Teatri uue hooaja repertuaari ja kohtuda saab ka noore näitleja Imre Õunapuuga, kes alanud hooajast kuulub Rakvere Teatri ridadesse ning on ühtlasi Eneseimetlejate bändi akordionist.

Kiiremaid peokülalisi ootab saabudes üllatus. Uuest hooajast on Teatrikohvikus müügil Rakvere Teatri majavein. Algava 74. hooaja sisseõnnistamiseks saavad esimesed 74 peole saabujat klaasi majaveini tasuta.

Rakvere T.74Hooaeg saab stardi ka veebis, kui Rakvere Teatri kodulehel ilmub intervjuu Kalju Komissaroviga. Küsijateks/vestluskaaslasteks on Kalju enda kunagised õpilased Üllar Saaremäe ja Velvo Väli. Juttu tuleb legendaarse teatripedagoogiga tema kursustest (mida on praeguseks rohkem kui Pansol); Viljandi Kultuuriakadeemia ülesehitamisest; lavastustest, mille reas on „Lahuselu“ juba 103.; Tarvo ja Liisa küpsusest näitlejatena; iseloomustus Rakvere Teatri uute näitlejate Imre ja Saara kohta; arvamus Rakvere Teatrist ja ka Kalju soovitussõnad Velvo Välile, kui uuele teatrijuhile.

Kaduviku nimel,
Maarja Kaasik
Rakvere Teatri Turundusspetsialist
maarja@rakvereteater.ee
+372 56 201 297
+372 329 5440
www.rakvereteater.ee