Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teater avab 73. hooaja esietenduse peoga

03.09.2012 15:13

Uurimise allNeljapäeval, 6. septembril toimub pidulik sissejuhatus Rakvere Teatri värskele hooajale. Avalavastusena esietendub Toomas Hussari „Uurimise all“ ja pärast seda on esikapeo vaimus võimalik avastada teatrimaja varjatumat poolt ning algava hooaja uuslavastusi maag Sergei ja arhitekt Raul Vaiksoo seltsis. Muusikalise poole eest vastutab ansambel Kriminaalne Elevant ning lavaruumi jagub ka mustkunstnik Meelis Kubole ja paljudele teistele.

Tume õhtu ja uus hooaeg saavad alguse Toomas Hussari stiilse õudusteatriga lavastuses „Uurimise all“. Linateosega „Seenelkäik“ juba enne esilinastust palju jutuainet tekitanud režissöör Toomas Hussar toob lavastajana publiku ette Tammsaare loomingus ainulaadse põnevusloo, mis läbi lummavalt gootilise mõrvajutustuse lahkab tõeotsinguid, mida pärsivad eetilised ja õiguslikud asjaolud, mis viivad lõpuks küsimuseni, kuivõrd tõde üldse vaja on.

Pärast etendust jätkub müstiline õhtu Rakvere Teatri suures majas, kus on võimalik osaleda ringkäigus, mida juhivad „Selgeltnägijate tuleproovist“ tuntud maag Sergei ja ning Rakvere Teatrimaja projekteerinud ajaloolasest arhitekt Raul Vaiksoo, kes avavad teatrihoone (sala)soppide varjatud tagamaid. Lisaks sellele tutvustavad ekskursioonil end hooaja uuslavastused.

Hämarast temaatikast ei kaldu kõrvale ka muusikalise poole eest vastutav Kriminaalne Elevant, kes ähvardab pidulisi Teatrikohvikus tapvalt tantsulise muusikaga. Lavale astub ka hinnatud mustkunstnik Meelis Kubo, kes lisab õhtusse veel paraja annuse müstikat. Sündmust hoiab ohjes Rakvere Teatri värske veri Mihkel Kabel.

Sissepääas avapeole on prii, kuid mugavamaks äraolemiseks palume end ette registreerida aadressil [email protected] või telefonil +372 32 95444
 

Kaduviku nimel,

Maarja Kaasik
Rakvere Teatri Turundusspetsialist
[email protected]
+372 56 610 287
+372 329 5440
www.rakvereteater.ee