Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teater avab 13. oktoobril kaks fotograaf Danel Rinaldo näitust

02.10.2020 14:50

Rakvere Teater avab teisipäeval, 13. oktoobril 2020 kell 17.17. fotograaf Danel Rinaldo kaks näitust. Kogunetakse Rakvere teatrikinos, kuhu on välja pandud näitus "The ∞ Project", misjärel siirdutakse teatri väiksesse majja avama ekspositsiooni "Lõpp-peatus".

"The ∞ Project" käsitleb autori sõnul isiklikke, religioosseid, poliitilisi ja keskkondlikke käärkohti. "Lõpp-peatuse" jõudmine Rakvere teatrisse on aga mõtteliselt seotud oktoobri keskel esietenduva Samuel Becketti draamaga "Lõppmäng".

Fotoprojekt "Lõpp-peatus" avab pisut maailmast, mida me igapäevaselt kõrvalt näeme, kuid millest me ise ennast leida ei soovi. Raskustesse sattunud ning oma kodu kaotanud inimesed kogunevad Balti-Jaama ümbruses ning püüavad oma olukorraga ühel või teisel moel toime tulla. Tekitades möödujates kas kaastunnet või vastikust, on nendega suhtlema valmis siiski vaid vähesed. Mõistetav alkoholism, tõsised terviseprobleemid ja sügav vaesus, mis paljude kodutute näol peegeldub, tuletab meelde, kuivõrd habras on meie endi sotsiaalne kindlustunne.

Projekt heidab pilgu, kuidas Balti Jaamast, kui klassikalisest "mitte-kohast", saab teatud inimeste jaoks "koht", kus sünnivad emotsioonid ning mälestused. Kutsume külastajat kaasa mõtlema, millised on varjatud igapäevaelud ning selle tavad ja reeglid, millest meil tegelikult nii vähe aimu on.

Fotoprojekt on läbi viidud aastatel 2011-2015 fotograaf Danel Rinaldo ning Meelis Niine poolt. Näitused jäävad Rakvere teatrikinos ja väikses majas avatuks kuni 30. novembrini.