Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere juubelihooaeg – preemiad, piiritagused projektid ja publikurohke suvi

13.07.2015 18:49

Rakvere Teater lõpetas oma 75. hooaja väljamüüdud suvelavastustega. Teatriaastast jääb kõlama veebruarikuine südamlik sünnipäevapidu, elav välissuhtlus, mitmed auhinnad ning publikurohke suvi.

Numbriline kokkuvõte näitab järgmist: 9 uuslvastust, 369 etendust, 65 824 vaatajat, 12 loomingulist preemiat nii asjatundjate žüriidelt, kolleegidelt kui publikult, 151 etendust väljaspool statsionaari, neist 31 väljaspool Eestit – Soomes ja Kanadas.

Premeerituid ja nomineerituid oli justkui sünnipäevakingiks sel aastal eriti rohkesti: Andres Noormets ja "3 õde", Ines Aru ja "Üks pealuu Connemaras", Marin Mägi ja "3 õde", Kadri Noormets ja "Siseturism", Saara Kadak kolleegipreemia ja publikupreemia hooaja tööde eest, Eduard Salmistu kolleegipreemia hooaja rollide eest, Toomas Suuman Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali 2014.a aastaauhinna nominent näitekirjanduse kategoorias, Raivo Trass ja "Viimase öö õigus", mida hindasid kolleegid nii teatrist kui teatri aastaauhindade žüriist, Margus Grosnõi publikupreemia ja peaosa publiku poolt aasta lavastuseks hinnatud "Uno Bossas".

Teatrirahva jaoks oli oluline osalemine erinevatel festivalidel – "köök/keittiö" käis teatrifestivalidel Tamperes ja Poris, koostöölavastus "Petroskoi" festivalil Draama. Samavõrd tegi rõõmu, et trupp sai täies koosseisus kohtuda publikuga Jaanus Rohumaa suvelavastuses "Maailma parim küla", mis müüdi välja juba enne esietendust.

Uus hooaeg saab avapaugu 11. septembril, mil meie oma esinduskollektiiv RAMM ehk Rakvere Akadeemiline Meeskoor Meeskoor kutsub muusikaasta ja oma 10 tegevusaasta tähistuseks kokku sõbrad ja kaasteelised.

Seniks, kuni teatrikassa avab taas oma uksed, saab sügishooajale osta pileteid Rakvere Teatrikohvikust, Piletimaailma müügipunktidest üle Eesti ja internetist piletimaailm.com.

Rakvere Teater tänab kõiki toetajaid, koostööpartnereid ja publikut, kes meiega möödunud hooajal olid.

Päikselist suve!