Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Galeriis avatakse Henri Hüti ja Evelyn Raudsepa lavastatud näitus

11.06.2014 12:54

25. juunil kell 17.00 avatakse Rakvere Galeriis visuaalne teekond „Nimetuse võimalikkusest: Kaardil“ / „Unnamed nature project“.

Nimetuse võimalikkusest: KaardilHenri Hütt ja Evelyn Raudsepp  lähenevad näituse formaadile performatiivne külg ees.
Lavastatud näitus = dramaturgiliselt komponeeritud ruum.

Rännak nimetusse --> …ja me läksime otsima miskit, millel ei ole nime. Me leidsime mitte-miski. Mitte-miski, kui kogetud stseen, mida ei olegi vaja nimetada, et säiliks salapära, 0-gravitatsioon, otsingulisus.

Teatrisse tuleb inimene teiste mõtteid kuulama ja endi omi edasi mõtlema, sama teeb ka see rännaku rekonstruktsioon galeriis, püüdes jälitada tunnet, mis valdab tühimikus, kus lõppeb ühe asustuse silt ja algab teine.

Rännak nimetusse --> õnnestunud trajektoor ei moodustu mitte läbitud punktidest kaardil, vaid kõrvalekalletest võimalikku nimetusse.

Henri Hütt
on etenduskunstnik, kes väärtustab loomingulisi hübriidvorme ning peab end "distant artististiks", mis kujutab inimkaugust läbi põhjamaise minimalistliku prisma. Evelyn Raudsepp loob teatrist, kunstist, teadusest ja tehnoloogiast omamütoloogilisi sõlmpunkte ning püüab näha horisondi taha ja ootab seda teisteltki. Lisaks introvertse eksootika tunnetusele seob neid kaht küsimused teatri ja kunsti äärealadelt.

„Nimetuse võimalikkusest: Kaardil“ / „Unnamed nature project“ on osa rahvusvahelisest teatrifestivalist Baltscandal, mis esmakordselt oma ajaloos on võtnud programmi näituse.
Näitus jääb avatuks 6. juulini.

Rakvere Galerii lahtiolekuajad:
25.06-28.06 (T-L) kl 12-18
01.07-06.07 (T-P) kl 12-18
Näitust toetab Eesti Kultuurkapitali kujutava kunsti ja näitekunsti sihtkapitalid, Antalis AS, OÜ Ledproff, festival Baltoscandal, MTÜ Rakvere Galerii.

Lisainfo:
Henri Hütt, henri@mimproject.org  
Evelyn Raudsepp, evelyn.raudsepp@artun.ee 

https://www.facebook.com/events/630252710403976/?source=1 
http://www.baltoscandal.ee/?page_id=3455