Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakendusteatri konverents

24.10.2012 14:22

Rakendusteatri konverents

24.–26. oktoobrini 2012 toimub Ida-Virumaal, Mäetaguse vallas rakendusteatri konverents, kus toimuvad ettekanded, töötoad, väljasõidud, diskussioonid ja etendused.
Vaata konverentsi ka otseetris.

Rahvusvahelisele konverentsile "Draama ühendab inimesi" on oodatud need inimesed, kes soovivad oma teadmisi rakendusteatri vallas täiendada või kes soovivad leida huvitavaid ja töötavaid meetodeid, mida oma töös kasutada. Konverentsi sihtrühm on - draamapraktikud, teatriprofessionaalid, koolijuhid, õpetajad, huvijuhid, noorsootöötajad, lasteaiaõpetajad ja tugispetsialistid (eripedagoogid, logopeedid, koolipsühholoogid, sotsiaalpedagoogid, parandusõppe õpetajad jne), vanemad, üliõpilased, õpilased ja kõik teised huvilised.

Konverentsi suurim grupp eksperte saabub Soomest, kust rakendusteatri praktikud ja õpetajad, jagavad oma tööviise, -vorme ja -võtteid.  Kohale tulevad õppejõud Helsingi Teatrikõrgkoolist, Metropolia rakenduskõrgkoolist, Lahti Innovatsioonikoolist, spetsialistid teatri- ja draamaõppe organisatsioonidest DOT ehk Föreningen för Drama Och Teater Helsingist, Bildungswerk für Theater und Kultur Hammist. Eestit mitu korda väisanud Chesteri ülikooli professor Allan Owens Suurbritanniast jagab seekord oma draamakogemusi ja praktikat vanglas. Viimane osales ka eelmisel rakendusteatri-teemalisel konverentsil „Teater kogukonna hüvanguks“, mis toimus 2010. aastal Viljandis. Ettekannete, etenduste ja õpitubadega panustavad ka Eesti draamapraktikud.

Rakendusteater on sotsiaal- ja haridusvallas järjest enam olulisemaks muutuv võttestik. Konverentsi eesmärk on Eestis juba tegutsevate draamapraktikute võrgu arendamine ja nende tegevuse teadvustamine. Draamas tegutsemine muudab inimese aktiivsemaks, loovamaks ja koostoimelisemaks, eri valdkondade professionaalidele annab aga draamametoodikate tundmine võimaluse oma tööd haaravamalt, puudutavamalt ja ka lõbusamalt teha.

Lisaks töötubadele ja diskussioonidele külastatakse koos rahvusvaheliste külalistega erinevaid Ida-Virumaa sotsiaalasutusi (hooldekodu,  vangla jne), kus külalised viivad läbi näidis töötubasid.

Konverentsi keelteks on eesti, vene, inglise ja soome. Kohapeal pakutakse tõlketeenust.
Registreerimine konverentsile on avatud 22. oktoobrini aadressil www.kultuur.edu.ee/draamauhendab.

Konverentsi „DRAAMA ÜHENDAB INIMESI“ korraldab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia koostöös Mäetaguse valla ja põhikooliga. Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Energia, Tallink, Briti Nõukogu, Soome Instituut, MTÜ Pro Consensio

Lisainfo: www.kultuur.edu.ee/draamauhendab
Programm ja sisu – Katrin Nielsen, [email protected]
Registreerumine, olme – Keiu Org, [email protected] 435 5236
Meediajuht – Hannele Känd, [email protected] 5669 8839