Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakendusteatri konverents toob Narva rahvusvahelised teatripraktikud

14.10.2014 10:19

Rakendusteatri konverents25. oktoobril 2014 toimub TÜ Narva kolledžis rahvusvaheline rakendusteatri konverents “Draama ühendab inimesi: teater elukestvas õppes”.

Konverents toob Narva teatripraktikute koorekihi Inglismaalt, Saksamaalt, Soomest ja Eestist. Koos luuakse rahvusvahelised töötoad, toimuvad interaktiivsed ettekanded ning oma kogemusi jagavad rakendusteatri praktikud kõigist neljast riigist.

Kaks aastat tagasi toimunud konverents Mäetagusel tõestas, et rakendusteater on sotsiaal- ja haridusvallas järjest enam olulisemaks muutuv võttestik. Teatrivallas tegutsemine muudab inimese aktiivsemaks, loovamaks ja koostöövõimelisemaks, eri valdkondade professionaalidele annab aga draamametoodikate tundmine võimaluse oma tööd haaravamalt, puudutavamalt ja ka lõbusamalt teha. “Draama on äärmiselt mõjus õppimisvahend. See aitab mõista nii iseennast kui ka maailma”, rääkis programmijuht Katrin Nielsen. 

Tänavune konverents on ainulaadne sellepoolest, et kogu programm luuakse rahvusvahelistes töörühmades konverentsile eelneval kolmapäevasel loomeplatvormil Sillamäel. Seal külastatakse töörühmades ka erinevaid sotsiaalasutusi, ettevõtteid ja omavalitsust. Samuti esitletakse Narvas uusi eestikeelseid draamaõppe käsiraamatuid “Draamaraamat” ja “Draamakompass”.

TÜ Narva kolledžisse on oodatud inimesed, kes soovivad oma teadmisi rakendusteatri vallas täiendada või kes soovivad leida huvitavaid ja töötavaid meetodeid, mida oma töös kasutada. Eelkõige on oodatud draamapraktikud, teatriprofessionaalid, koolijuhid, õpetajad, huvijuhid, noorsootöötajad, lasteaiaõpetajad ja tugispetsialistid (eripedagoogid, logopeedid, koolipsühholoogid, sotsiaalpedagoogid, parandusõppe õpetajad jne), vanemad, üliõpilased, õpilased ja kõik teised huvilised.

Konverents on inglise keeles, tõlge toimub eesti- ja vene keelde.

Lisainfo: www.kultuur.ut.ee/draamauhendab

Kontakt:
Kristlin Kunnus
projektijuhi assistent
[email protected]
56 480 752