Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Raido Mägi tantsulavastused taas Kanuti Gildi SAALis

23.05.2005 16:19

24. ja 25. mail tuleb taas vaatajate ette koreograaf Raido Mägi oma kahe viimase tantsulavastusega "Meelega 2" ja "Parter", mis esietendusid eelmise aasta sügisel. Rahvusvahelisel tantsupäeval pärjati koreograafi nende lavastuste eest Philip Morris Eesti "aasta tegija" auhinnaga.

Koreograaf-tantsija Raido Mägi tuli uute töödega publiku ette pärast 3-aastast vaheaega. Tema eelmine lavastus "Meelega" on Eesti kaasaegse tantsu üks eredamaid soololavastusi ja seda on esitatud üle 30 korra tippfestivalidel Eestis, Rootsis, Soomes, Taanis, Saksamaal, Austrias, Prantsusmaal, Šveitsis ning Venemaal. Põhjamaades pole just palju koreograafe, keda kutsutud Tanz Im August festivalile Berliinis või ImPuls Tanz festivalile Viinis. Lavastus tõi kaasa ka hulgaliselt kiitust mitmetelt juhtivatelt tantsukriitikutelt.

Raido Mägi on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledzi tantsueriala ja õpetab seal tudengeid siiani. Samuti on ta pedagoogina tegutsenud Tallina Kõrgemas Lavakunstikoolis, Tallinna Pedagoogikaülikoolis ning ka Moldaavias. Ise on ta ennast täiendanud muuhulgas ka Viinis ja Šveitsis. Ta on tantsukompanii BOX RM ja rühmituse PROIMPRO asutajaliige. Alates 2000. aastast vabakutselise tantsukunstnikuna töötav Raido Mägi on juba mitmendat aastat osaline kurikuulsa prantsuse koreograafi Xavier Le Roy lavastuses "Project".

Oma soololavastuses "Meelega 2" töötab Raido Mägi mõistega "otsustus". "Otsustus" on mõtlemise vorm, kus jaatatakse või eitatakse midagi. Järgides traditsioonilist loogikat, lahkab autor teemat läbi "aluste" ja "järelduste".

Teises etenduvas töös, "Parter", käsitleb Mägi rohkem inimestevahelisi suhteid, sugudevahelisi iseärasusi, ühiskonna ja üksikinimese konflikte jne. Ise arvab ta, et kõike silmas pidades võib lavastust nimetada sotsiaalseks tantsuteatriks. Kahe meestantsija, Einar Lintsi ja Ruslan Stepanovi (Vanemuine), poolt esitatav töö on üles ehitatud kontaktimprovisatsioonil. Läbivaks teemaks on soolisus: eesmärgiks ei ole ühe soo esile tõstmine, vaid nende võrdsustamine.

Raido Mägi "Meelega 2" ja "Parter"
24., 25.mail kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis
Piletid müügil Piletilevis, Piletimaailmas, Von Krahli Teatris ja pool tundi enne algust kohapeal.

Priit Raud
50 10 419
www.saal.ee