Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvaheliselt pärjatud noore koreograafi töö SAALis

11.02.2008 11:27

Täna, 11. veebruaril saab Kanuti Gildi SAALis teoks järjekordne etendusteõhtu sarjast Hypekas.

Seekord on publikul võimalus näha hiljuti rahvusvaheliselt pärjatud Eesti noore koreograafi Silver Elvesti lühietendust "Roosi". Silver Elvest lõpetas 2007. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala.
"Roosi" jõudis kümne parema töö sekka Euroopa mõjuvõimsaima kaasaegse tantsu võrgustiku Aerowaves konkursil, rohkem kui 300 noore koreograafi konkurentsis ning tuleb järgmisel nädalal ettekandele Londoni kuulsas The Place teatris. Lavastuses tantsivad Karl Saks ja Jaanus Mehikas.

Läbi ajaloo on Eesti koreograafidest Aerowaves võrgustikus läbilöönud vaid Mart Kangro, Oksana Titova ja Taavet Jansen ning Triin Reemann.

Teise etendusena saab näha Kristjan Rohioja ja Robert Joint’i lühilugu "Kas ka sina, Paul?", milles tantsivad Alissa Šnaider, Kristjan Rohioja, Kaspar Aus.

Hypekas on etenduste sari, mis toimunud Kanuti Gildi SAALi loomisest alates. Hypekas pakub noortele (ja mitte ainult) koreograafidele võimaluse katsetada oma ideid ning publikule ainulaadse võimaluse tutvuda eesti tantsukunsti tulevaste tegijatega. 2008. aastal on sarja toetajaks rahvusvaheline tantsuportaal "criticaldance.com".

Hypeka sarja õhtute pilet maksab vaid 25 krooni ja etendus algab kell 19:30. www.saal.ee