Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvahelisel tantsupäeval tunnustatakse etenduskunstide väljal tegutsejaid

27.04.2020 13:21

Rahvusvahelisel tantsupäeval, 29. aprillil 2020 jagatakse Sõltumatu Etenduskunsti Auhindadest välja kasvanud omaalgatuslikke preemiaid. 

Ka sel aastal kutsub Kanuti Gildi SAAL auhindu andma igaühe, kes tunneb, et etenduskunsti valdkonnas oleks vaja kedagi tunnustada ja tähistada. Hetkel on teada, et oma auhinna annavad välja Patrick R. Vesi, Henri Hütt ja Oliver Kulpsoo.

Preemiad antakse välja tantsupäeval just seetõttu, et rõhutada kaasaegse etenduskunsti lätteid Eestis. Koreograafid on alati tegutsenud omakeskis, ilma suure vastanduseta balletiteatrile või traditsioonilisele sõnateatrile. Siiski on koreograafide ruum alati arvestanud üldist ja sealjuures ka Teist. Loomulikult on kaasajas olemisel meeletu surve enese kaotamisele, aga las ta olla, kõik ei pea maailmas püsima, püsima peab mõtlemine, aktiivne suhe ja oma ideede teostamine, muutuse praktiseerimine. Kõik see toimub meie ühises ruumis. Ei ole põhjust vaielda igaveste teemade üle, et mis on tants ja mis on etenduskunst. 

Kuna olukord ei võimalda ühiseks hommikusöögiks Kanuti Gildi SAALi kogunemist, siis tähistame hommikut oma kodudes ja kohtume virtuaalsel teel ühises Zoom keskkonnas kolmapäeval kell 10:00-12:00. Siis toimub ka auhindade jagamine. Liituda soovijatel palutakse endast märku anda aadressil kutse@saal.ee.