Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvahelisel tantsupäeval jagatakse tantsuauhindu!

29.04.2004 11:50

Philip Morris Eesti jagab 1999. aastast traditsioonilisi tantsuauhindu. Alates eelmisest aastast jagatakse tantsuauhindu sõltumatutele tantsutegijatele. Kaasaegne tants Eestis on viimastel aastatel läbi teinud suure arenguhüppe ning jõudnud tihedas konkurentsis maailma tasemele. Sõltumatut tantsukunsti Eestis kordineerival ühendusel 2.tants on hea meel ning au koos töötada rahvusvahelise firmaga Philip Morris Eesti, kelle jaoks on oluline toetada kultuuri selle mitmekesisuses ning innovatiivsuses.
 
2003. aasta tantsuauhindade kätteandmise tseremoonia toimub rahvusvahelisel tantsupäeval, 29. aprillil Tallinna Kunstihoones. Sellel korral jagatakse auhindu 2003. aasta tegevuse eest kolmes kategoorias.
 
Aasta tegija nominentideks on
Peeter Jalakas ja Sasha Pepeljajev (Von Krahli Teater) "Luikede järv", Mart Kangro "Mart on Stage", Katrin Essenson "So Far, So Good" ning Rene Nõmmik ja Tiina Ollesk (Tantsuteater FINE 5) "Püha kevad".
Aasta läbilöögi auhinna nominentideks on
Triin Lilleorg "Betta Splendens", Mairika Plakso  "-", Kärt Tõnisson "Aknast läbi ukse" ja Einar Lints "Allakäigust üles". Aasta tantsija preemia nominentideks on Anna-Liisa Lepasepp ("Luikede järv"), Kärt Tõnisson ("Luikede järv"; projektid; "Sabbatum"), Helen Reitsnik ("Sabbatum"; ZUGA; "Püha kevad") ja Päär Pärenson (Mart Kangro; Einar Lints; projektid). Parima igast kategooriast valib välja seitsmeliikmeline zürii.

Lisainfo:
Priit Raud (Kanuti Gildi SAAL) 50 10 419
Kai Raamat ( Philip Morris Eesti) 6050400

 
RAHVUSVAHELISE TANTSUPÄEVA SÕNUM 2004
Stephen Page (Austraalia)
 
Tants on vanim inimkonna väljendusvormidest. Inimkeha ja füüsilisel keele kaudu on tantsul tugev side emotsionaalse ja vaimse maailmaga.
Traditsionaalses aborigeenide kultuuris on tants olnud kesksel kohal justkui püha ravimina. Tants on argisus, mis on seotud Emakese Maa hingega. Me ei saa jääda ükskõikseteks alistudes selle jõule. Tants on inimeksistentsi oluline osa. 
Luues uut tantsukompositsiooni, palun ma tantsijatel neelata ja seedida olemuslikke ivasid, mis viivad meid kaasasündinud oskuseni kodeerida - liita meie algupärane olemus tänapäeva maailmaga. 
Tants on universaalne keel, mis esindab inimese identiteeti ja inimvaimu pühitsemist. Tants on kunstipärane kese suguluses. See on universaalne püha ravim
 
ITI Unesco