Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvahelisel tantsupäeval anti Vanemuise balletitrupi liikmele välja esmakordne tantsuauhind

02.05.2023 11:17

29. aprillil 2023 tähistasid Vanemuise ballett ja Eesti Rahvusballett rahvusvahelist tantsupäeva ühise galaõhtuga Tallinnas. Galaõhtu lõpuosas anti esmakordselt tantsuauhind Vanemuise teatri balletitrupi liikmele Emily Wardile. Auhinnaga kaasneva stipendiumi ning graveeringuga kingituse toetaja on Goldtime.

Tunnustuse pälvinud Emily Ward on Vanemuise teatri balletitrupi liige aastast 2014. Vanemuise teatri balletijuht Mare Tommingas ütles, et nende üheksa aasta vältel on Emily areng olnud tähelepanuväärne.

"Ta on tantsija, kes süveneb rolli nii dramaturgilist joont jälgides kui ka tehnilist poolt pedantselt lihvides. Emilyle sobivad dramaatilised rollid nagu Kuninganna "Luikede järves" või Tatjana "Oneginis". Samas on tal ka teine, efektne ja kirglik pool, mis võimaldab tal tantsida erinevates stiilides ja eripalgelist koreograafiat," jagas Tommingas laureaadi kiituseks.

Pühapäeva, 30. aprilli õhtul toimus rahvusvahelise tantsupäeva gala Tartus Vanemuise teatris, kus ühisel laval tantsis 199-aastane Eesti ballett – 105-aastane Eesti Rahvusballett ja 94-aastane Vanemuise ballett.

Pildil Vanemuise teatri balletitrupp rahvusvahelise tantsupäeva Tallinna gala järel. Keskel Vanemuise balletisolist Emily Ward, esmakordselt välja antud tantsuauhinna laureaat. Foto: Rünno Lahesoo