Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvahelisel muuseumipäeval külastus tasuta

18.05.2008 12:53

Pühapäeval, 18. mail on rahvusvaheline muuseumipäev - kutsume kõiki teatri- ja muusikahuvilisi sel päeval muuseumisse. Traditsiooniliselt on sel päeval sissepääs muuseumisse tasuta.  

Avatud on püsinäitus “Muusikainstrumente läbi mitme sajandi”. Näitusel on väljas eesti rahvapille, kohalike pillimeistrite töid ning väljaspool Eestimaad valmistatud muusikariistu, mis on huvitavad pillitüüpidena või omavad memoriaalset väärtust. Muuseumi trepihallis on eesti suurnäitleja Ants Eskola 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus „Vabana tunnen end, kui seisan publiku ees”. Ants Eskola mängitud rollid on unustamatud kaasaegsete jaoks ning tutvustamist väärt noorematele põlvkondadele. Näitusel kõlavad Ants Eskola lauldud viisid, vaadata saab telefilmi ning lavastuse salvestust. Assauwe tornis on väljas Ants Eskola 17 maali, millel kunstiandega näitleja on kujutanud oma elutee erinevaid aegu. 2008. aasta märtsiks uued raamid saanud maalid olid esimest korda väljas teatrikuul Eesti Draamateatris. Eksponeeritud teosed on vaid väike osa Eskola maalide erakogust. Maale korrastas Eesti Kultuurkapitali toel näitleja lapselaps filmiprodutsent Kristjan-Paul Virve. Ants Eskola teemalised näitused on avatud 15. juunini.  

Näituste külastamine on 18. mail tasuta. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum on avatud K-P kell 10:00-18:00. Andres Särevi kortermuuseum on avatud K, N, R kell 11:00-16:00.  

Lisainfo:
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
Üldinfo 64 46 407
info@tmm.ee 
www.tmm.ee