Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvahelise Teatriinstituudi (ITI) septembrikuine uudiskiri

19.09.2022 14:54

16. septembril 2022 ilmus Rahvusvahelise Teatriinstituudi (ITI) uudiskiri.

Esmalt kuulutati välja 36. ITI maailmakongressi toimumine: kongress leiab aset 20. kuni 25. veebruarini 2023 Fujairahis Araabia Ühendemiraatides. Seekordne kongress kannab pealkirja “Reunite, for the Performing Arts and Humanism” (ee "Taasühinegem, etenduskunstide ja humanismi nimel") ning sisaldab endas mitut uut formaati kogemuste ja teadmiste jagamiseks.

Uudiskirjas jagati tantsukunstnik Lemi Ponifasio peetud kõnet Edinburgh'i rahvusvahelisel kultuurivaldkonna tippkohtumisel 26. augustil, mis puudutab kultuuri rolli jätkusuutliku tuleviku loomisel. Samuti edastas kaks teadet UNESCO: 20. septembril esitletakse UNESCO interkultuurilise dialoogi raamistikku, 28. kuni 30. septembrini toimub Mexico City's UNESCO maailmakonverents kultuuripoliitika ja jätkusuutliku arengu teemal.

Ghana ja Iraani ITI keskus teatasid uudiskirjas eelseisvatest sündmustest: Ghanas toimub 23. kuni 30. septembrini koolitusprogramm "Emerging Scenes in Africa", Iraanis korraldatakse 21. kuni 31. jaanuarini 2023 Fadjri rahvusvahelist teatrifestivali. Kuni 7. novembrini võtab Fadjri rahvusvaheline teatrifestival teatritegijatelt vastu ka avaldusi oma lavastuse festivalile toomiseks.

World Theatre Training Institute AKT-ZENT/ITI tutvustas uudiskirjas oma virtuaalse teatriakadeemia sügisprogrammi, mis on suunatud nii näitlejatele, lavastajatele kui ka pedagoogidele. International Network of Theatre in Prison ehk INTiP avaldas üleskutse kandideerida teatri- ja videoprojektidega INTiPi 9. festivalile "Destini Incrociati".

Kurbusega teatatakse, et meie hulgast on lahkunud lavastaja ja pikaaegne Soome ITI keskuse juht Ralf Långbacka (1932-2022).

Kogu uudiskirjaga saab tutvuda siin.

Pildil Ralf Långbacka. Foto: Kurt-Erik Långbacka