Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvahelise tantsulavastuse ettenäitamised Kanuti Gildi SAALis

06.07.2005 16:48

Kolmapäeval, 6. juulil ning laupäeval, 16. juulil on Kanuti Gildi SAALis taas võimalik näha selle suve tantsuresidentuuri tööprotsessi ettenäitamisi.

Juba üle nädala on Kanuti Gildi SAALis aktiivselt tegutsenud rahvusvaheline grupp, kes on endale nimeks võtnud USOFP(UnstableSocietyOfFlexibleProduction) rootsi-saksa koreograafi Susanne Berggreniga eesotsas. Kuna töö on veel pooleli pole ka pealkiri veel otsustatud. Tööpealkirjaks on hetkel "C&C etc". Märksõnadeks on "Constructions & creations"; "Foreign relations"; "Field Recordings"; "Covering Surface"; "Re-creations" ...

Struktuurid milles me elame mõjutavad meie käitumist, kuid ka vastupidine on õige. Seetõttu uuritakse selles lavastuses vastastikust suhet kõne/teksti ja liigutuste struktuuride vahel. Mis vahet on öeldud ja kirjutatud instruktsioonidel/tähelepanekutel? Mis on vahet igapäeva-liigutustel ja liikumise märgistikust provotseeritud liikumistel?
Nende küsimustega tegelevad Alexandre Roccoli (tantsija, Prantsusmaa), Angela Lorenz (graafiline disain, Saksamaa), Christine De Smedt (tantsija, Belgia), Fridjon Rafnsson (teatrikunstnik, Rootsi/Island), Mart Kangro (tants, Eesti), Mikael Stavöstrand (helikujundaja, Rootsi/ Saksamaa), Susanne Berggren (koreograaf, Rootsi), Ulrika Wedin (tantsija, Rootsi), Ulrike Steinbrenner (filosoof, Saksamaa) ja teised.

Lavastuse lõplik variant esietendub käesoleva aasta detsembris Berliinis ja Stockholmis.
Mõlemal päeval algavad ettenäitamised kell 22:00 ning sissepääs on tasuta.

Kanuti Gildi SAALis toimub residentuuri programm juba kolmandat aastat ning see pakub kunstnikele võimaluse rahulikes tingimustes töötada oma uute lavastustega. See on kunstnike toetamise programm, mille käigus annab muidu suvepuhkusel olev Kanuti Gildi SAAL teatri koreograafi/ lavastaja käsutusse. Samuti on tegu selgelt mittetulundusliku, kuid Tallinna kui kultuurikeskuse mainet kujundava projektiga. Traditsiooniliselt on Kanuti Gildi SAALis toimuvad ettenäitamised huvilistele tasuta ning neile järgnevad lühikesed arutelud kunstnikega.

USOFP residentuur Kanuti Gildi SAALis toimub NuScandik projekti raames.

Lisainfo:
Priit Raud
5010419
[email protected]
www.saal.ee