Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvahelise projekti “7 surmavat luike” protsessi esitlus TLÜ teatris Stella

15.05.2014 09:20

7 surmavat luikeReedel, 16. mail 2014 kell 17 esitletakse Tallinna Ülikooli teatris Stella rahvusvahelise projekti "7 surmavat luike" raames valminud etüüde. Laval ülipõnev kooslus - EKA stsenograafid, Taani Lavakunstikooli muusikud ja TLÜ koreograafid. Tasuta!

12.-16. maini 2014 toimub TLÜ koreograafia magistrantuuri, EKA stsenograafia osakonna ja Taani Lavakunstikooli (tantsu muusikaline saade) muusikute osalusel ning hispaania kostüümikunstniku Ramon Ivarsi juhendamisel koreograafia ja stsenograafia töötuba "7 surmavat luike", mille eesmärk on uurida kostüümi, liikumise ja heli sünteesi.

Vanameister Ramon Ivars on juhatanud pikaaegselt Instituto del Teatrot (Barcelona), teinud kostüüme Euroopa legendaarsetele balleti- ja tantsulavastustele.
Töötoa käigus tõlgendatakse kostüümide ja liikumise loomisel "luige" ja traditsioonilise balletiseeliku "tutu" temaatikat läbi 7 surmapatu (uhkus, ahnus, iha, kadedus, aplus, viha, laiskus) prisma.
Õpitoas kohtusid 7 koreograafi-tantsijat (luike/pattu), 7 kostüümikunstnikku (patustajat) ja 2 muusikut-interpreeti. Protsess hõlmas materjali uurimist (liikumis- ja kangasmaterjali, kuidas üks mõjutab teist), elementide kombineerimist (liikumine, kujund-disain-kostüüm, heli), proovimist ja tulemuse esitlemist.

Tegemist on protsessiga, mille eesmärgiks ei ole lavastuse loomine, vaid 5-päevasest seminarist võib saada alguse nii mõnigi tulevane koostöölavastus. Projekti tulemusel valmib 7 etüüdi, millele toetudes võib meeskond oma alustatud koostööd jätkata; loodud on valdkondadevaheline koostöövõrgustik (koreograafia-stsenograafia-heli), kus noored koreograafid-tantsijad, kostüümikunstnikud-stsenograafid ja interpreedid on üksteist tundma õppinud.

Projekt valmib koostöös Fine5 Tantsuteatriga ja esitlus toimub reedel, 16. mail 2014 kell 17.00-18.00 TLÜ teatris Stella.

Sissepääs vaba, kohtade arv piiratud.

Toetab Eesti Kultuurkapital.