Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvahelise muusikapäeva ooperigala Estonias

30.09.2011 11:20

Pühapäeval, 2. oktoobril toimub Estonia teatrisaalis rahvusvahelise muusikapäeva puhul ooperigala, kus esinevad noored andekad solistid, keda õpingud ja igapäevane töö on Eestist kaugele viinud: Kai Rüütel, Katrin Targo ja Valmar Saar ning koos nendega Elina Volkmane Lätist ja Alexander Schulz Saksamaalt. Gala toob lavale ja õhtut juhib Mart Mikk, esinevad Estonia orkester ja poistekoor Jüri Alperteni juhatusel.

Ettekandele tulevad katkendid Bizet’, Puccini, Mozarti, Wagneri, Händeli, Straussi, Saint-Saënsi, Gounod’ ja Leoncavallo loomingust. Kontsert annab publikule ülevaate Rahvusooper Estonia praeguse ja tulevaste hooaegade repertuaarist ning vihjeid selle kohta, millistes teostes võib noori talente tulevikus Estonia laval näha. Ooperigalaga algab ühtlasi rahvusooperi poistekoori 40. sünnipäeva tähistav hooaeg, mis lõpeb suure kontserdiga 2012. aasta aprillis.

Sama kavaga ooperikontsert (ilma Kai Rüütli etteasteta) viiakse rahvusvahelisel muusikapäeval 1. oktoobril külakostiks põhjanaabritele. Eesti Instituut Helsingis tähistab koostöös Rahvusooper Estonia ja Eesti Majaga muusikapäeva Helsingis Suvilahtis tuhat kuulajat mahutavas Kattilahallis. Galakontsert on ühtlasi käesoleval sügisel oma esimest aastapäeva tähistava Helsingi Eesti Maja sünnipäevakontsert.

Lisainfo solistide kohta: http://www.opera.ee/44909
Lisainfo Soome kontserdi kohta:
www.viro-instituutti.fi/oopperagaala