Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvaheline teatripäev

24.03.2014 15:29

Rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil kuulutatakse välja eesti teatri aastaauhinnad 2013. aasta loomingu eest. Auhindade väljaandja on Eesti Teatriliit, rahastajad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium.

Tallinna LinnateaterAuhindade üleandmistseremoonia toimub Tallinna Linnateatri kolmel laval (Väikeses saalis, Taeva- ja Põrgulaval) üheaegselt. Lavastusmeeskonda kuuluvad Veiko Tubin, Diana Leesalu, Paavo Piik, Priit Võigemast ja Maiken Schmidt. Teatripäeva peol näeb spetsiaalselt selleks puhuks kirjutatud sketše, muusikat ja tantsunumbreid, mille autoriteks Linnateatri loomingulised jõud, ja seda kõike pea kogu Linnateatri näitetrupi  ja ka lavataguste jõudude esituses.

Pidulik tseremoonia toimub kahes osas - esimene vaatus algab kell 17.00 ning seda saab otseülekandes vaadata Eesti Rahvusringhäälingu kultuuriportaalis, aadressil kultuur.err.ee. Tseremoonia teise vaatuse salvestust, kus jagatakse välja ka lavastaja- ja näitlejaauhinnad ning aasta lavastus, saab näha ETV-s algusega kell 21.40.

Auhindu jagatakse 21 erinevas kategoorias, mille saajad otsustavad selleks vastavalt valitud žüriid või Eesti Teatriliidu juhatus.