Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvaheline teatrifestival “Talveöö unenägu”

27.12.2010 19:38

Tallinna Linnateatri rahvusvaheline festival "Talveöö unenägu" toob 27.-30. detsembrini lumisesse linna slaavi teatrikunsti maiuspalu. Kuues teatrifestival on pühendatud ühe omapärasema kaasaegse vene teatritegija Dmitri Krõmovi loomingule. Üksiti annab „Talveöö unenägu“ ka avalöögi kultuurisündmuste jadale, millega Tallinn tähistab aastapikkust Euroopa kultuuripealinnaks olemist, niisiis saab tänavune festival teoks Tallinna Linnateatri ja sihtasutuse Tallinn 2011 koostöös.

Festivalil on vaatajal võimalik näha viit Krõmovi ja tema teatrilaboratooriumi lavastust ning samuti ühekordset vaatemängu „Tere, Tallinn, Euroopa kultuuripealinn!“, mis kantakse ette aastavahetuse peo käigus Linnateatri Lavaaugus.
Lisaks lavastustele hõlmab festivali programm avalikku arutelu, milles osalevad legendaarne vene teatriteoreetik ja -kriitik Anatoli Smeljanski ning Dmitri Krõmov ja Elmo Nüganen, samuti esitletakse vene teatrikriitiku Natalja Krõmova artiklitekogumikku, mis ilmub eestikeelses tõlkes Eesti Teatriliidu väljaandena koos Lea Tormise saatesõnadega.

Tallinna Linnateatri Teatrisõprade klubis (Lai 23) on kõigil festivalipäevadel alates kella kolmest võimalik vaadata nonstop videoprogrammi vene teatrist (täpsem kava avaldatakse Linnateatri kodulehel hiljemalt festivali alguseks) ning õhtul alates kella üheksast õdusas õhkkonnas muljeid vahetada ja uusi kontakte luua. Klubi on avatud kõigile, sissepääs tasuta.

Festival lõpeb 31. detsembril suure uusaastapeoga üle terve Linnateatri ja Euroopa kultuuripealinna aasta vastuvõtmisega. Aastavahetuse pidu haarab tervet Linnateatri maja, mitmesugust üllatavat toimub teatri loomingulise trupi poolt sisustatud teematubades nagu näiteks ennustamise salong, näitlejate baar, viktoriiniklubi, ökopööning jm. Taevalaval annavad kontserdi Linnateatri näitlejad ning Põrgulaval laulab „Kiivate armastajate“ trupp renessansiaegseid madrigale. Õhtu kõrghetkeks on Dmitri Krõmovi ja tema trupi ühekordne vaatemäng „Tere, Tallinn, Euroopa kultuuripealinn!“ ning uusaastasaluut Lavaaugus. Pärast südaööd pakutakse torti ja romantikute jaoks toimub luuleöö. Muusikat teeb ansambel Svjata Vatra koos külalisesineja Blackyga. Plaate keerutab DJ Püha Tuli. Peole on oodatud kõik.

Vaata kava