Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvaheline noortekohtumine “A Bit of Me – My digital identity” VAT Teatris 1.-8. aprillil 2017

03.04.2017 16:36

Noorsoovahetus toimub Euroopa teatrite koostööprojekti Platform Shift+ raames, mis ühendab 11 partnerit 9 Euroopa riigist. See võrgustik on loodud eesmärgiga ühiselt uurida ja tegeleda väljakutsetega, mille esitab digitaalne ajastu nii noortele kui ka teatritegijatele. Projektis osalevad teatrid peavad oluliseks sihtgrupi kaasamist teatritöö protsessi, et luua võimalikult päevakajalist ja puudutavat teatrit. Koostöö publikuga on projektis väga olulise tähtsusega, mistõttu noored on paljude tegevuste keskpunktis. Üks selle eesmärgi väljendusi ongi noortekohtumine.

VAT Teatri juures toimuval rahvusvahelisel noortekohtumisel "A Bit of Me – My digital identity", osalevad lisaks Eestile ka Suurbritannia, Saksamaa ja Norra noored, kes tegelevad nädala jooksul ühiselt digiuuenduste ja teatri mõtestamisega. Noorsoovahetuse jooksul külastatakse lisaks VAT Teatrile ka teisi teatreid (Cabaret Rhizome) ja koole (Tallinna Lilleküla Gümnaasium, Tallinna Tehnikaülikool, innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory). 

Noorsoovahetuse alapealkirjaks on: "Playfully meeting of digital opportunities in the future of young people" (Noorte mängulised kohtumised tuleviku digivõimalustega). Ühiselt otsitakse väljendusviise erinevatele teemadele: noorte digitaalne identiteet, netisõltuvus, sotsiaalmeedia kui manipulatsioonivahend, teater ja digivõimalused. Uurime koos noortega, kuidas digimaailm ja sealsed valikud meid mõjutavad, kui oluline on veebis vastutustunne, initsiatiivi võtmine ja õppimine.

Noortekohtumistest Platoform Shift+ raames saab lugeda: http://platformshift.eu/youth-encounters/. Kohtumist toetab Erasmus +. 
  
Samal nädalal korraldab VAT Teater projekti Platform Shift+ raames veel teisegi olulise sündmuse. 7.-8. aprillil toimub koostöös Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Rahvusraamatukoguga konverents "Creative Forum", alapealkirjaga "Demokraatia piiramisrõngas" ("Big Data – Targeting Democracy"). TED-kõnede stiilis ettekandeid esitavad nii kohalikud kui rahvusvahelised eksperdid, et arutleda, kuidas kultuur ja teater saavad reageerida üha enam manipuleeritavale sotsiaalmeediale. Tallinna Tehnikaülikoolis ja Rahvusraamatukogus toimuvatele tasuta loengutele ning neile järgnevatele aruteludele on oodatud kõik huvilised, eriti aga IT ja teatri ning nende alade ühendamise võimalustest huvitatud inimesed ning õpilased ja õpetajad. Registreerimine pole vajalik. 

Konverents on inglise keeles ja ilma tõlketa. Kes kohale tulla ei saa, võib sündmust jälgida live-ülekande kaudu internetis www.platformshift.eu/livestream.

Lähemalt konverentsist ja esinejatest: http://www.vatteater.ee/et/uudised/324/index.html 
Platform Shift+ info lähemalt:

Lisainfo:
Tiiu Talvist
53492856
www.vatteater.ee