Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvaheline näidendivõistlus

08.10.2009 11:20

SA Tallinn 2011 ja SA Eesti Teatri Agentuur kuulutasid 7. oktoobril välja rahvusvahelise "New Baltic Drama 2011" Eesti näidendivooru "Mereäärsed lood", mille võitjatööd premeeritakse 25 000 krooniga ja esietendusega 2011. aastal.

Võistlus kestab 1. veebruarini 2010 ning toimub samaaegselt Eestis (Tallinn), Soomes (Turu), Venemaal (Peterburi) ja Rootsis (Stockholm). Kõigi nelja maa võidunäidend lavastatakse ühes osalejamaadest. Osaleda võib kõikide riikide võistlusel, kuid mitte sama tekstiga. Võistlus toimub kahes voorus (esimene neist on anonüümne), žanri- ega pikkuspiiranguid pole.

Näidendivõistlus aitab Eesti autoreil rahvusvahelise publikuni jõuda. 
"Kutsume üles kõiki näidendikirjutajaid mõtlema suurelt – tahame leida lugusid, mis räägivad meist ja meie kultuurist laiemalt, räägivad meist Läänemere ja Euroopa kontekstis; lugusid, mis ei juhtu vaid siinsamas Eestis, vaid mis võivad peategelased viia kõikjale Euroopasse, miks mitte näiteks Peterburist Glasgowsse,"  ütles näidendivõistluse üks mootor, SA Tallinn 2011 programmijuht Jaanus Rohumaa uut võistlust kommenteerides.

Eesti Teatri Agentuur on näidendivõistlusi korraldanud 1995. aastast alates, aastate jooksul on ära märgitud 52 eri autorit ning lavale on jõudnud 26 lavastaust. Tegu on agentuuri 10nda konkursiga ning esimese nii suure rahvusvahelise koostööga. "Eesti autoril on oma tekstidega sageli Eestist väga keeruline välja murda. Usutavasti aitame koos oma partneritega sedapuhku jõuda nüüd ka rahvusvahelise auditooriumini," sõnas Eesti Teatri Agentuuri juht Ott Karulin.

Näidendivõistluse "New Baltic Drama 2011" Eesti vooru "Mereäärsed lood" viivad läbi SA Eesti Teatri Agentuur ja SA Tallinn 2011 koostöös Tallinna Linnateatriga. Põhjalikumalt saab võistlusest lugeda New Baltic Drama kodulehelt http://www.balticdrama.com/ , tingimused ja võistluse kirjeldus on avalikkusele tutvumiseks Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 kodulehel aadressil: http://www.tallinn2011.ee/draamakonkurss_new_baltic_drama 

ning Eesti Teatri Agentuuri kodulehel aadressil: http://www.teater.ee/autorile/naidendivoistlused/new_baltic_drama_2011