Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvaheline muusikapäev

01.10.2009 10:05

Rahvusooper Estonia kingib publikule suurejoonelise ooperigala, mis on pühendatud tuntud eesti päritolu koloratuursopranile ja filminäitlejale Miliza Korjusele. Galal esinevad lisaks rahvusooperi solistidele Aile Asszonyi, Liisi Kasenõmm, Annely Peebo ja Kädy Plaas. Dirigeerib Arvo Volmer.

Eesti Televisoon teeb algusega kell 21.40 otseülekande muusikapreemiate üleandmisest, mis toimub Niguliste muuseum-kontserdisaalis.
Teist aastat annavad Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital 1. oktoobril üle muusikapreemiad. Eesti Muusikanõukogu, mis katusena ühendab meil tegutsevaid muusikainstitutsioone, pärjab kaheksandat aastat järjest muusikapreemiatega Eesti muusikuid. Sel aastal antakse välja ka kolm preemiat silmapaistvatele muusikutele kogu senise muusikalise tegevuse eest. Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitalilt ulatatakse üle üheksa preemiat lõppenud hooajal enim silmapaistnud muusikategelastele.
Esinevad Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor Daniel Reussi juhatusel. Õhtut juhivad Electra ja Timo Steiner, lavastaja on Jaanus Rohumaa. Otseülekande režissöör on Ülle Õun, produtsent Ruth Alaküla.

Homme, 2. oktoobri õhtul toimub Vanemuises etenduva ooperilavastuse „Hoffmanni lood“ eel ooperiteemaline loeng. Koos heli- ja pildinäidetega kõneleb ooperiasjatundja Tiit Made „Hoffmanni lugude“ autorist Jacques Offenbachist, ooperi loomisest ja lavale toomisest ning skandaalidest selle ümber.
Loeng algab homme tund enne etendust ehk kell 18 Vanemuise suures majas ning etenduse publikule on loeng tasuta.

Maailmas kõrgelt hinnatud vene teatrimehe Dmitri Bertmani lavastatud „Hoffmanni lugude“ homsel etendusel laulavad peaosi Kristian Benedikt (Leedu), Riina Airenne, Atlan Karp, Alla Popova, Svetlana Trifonova (Venemaa) ja Karmen Puis. Etendust dirigeerib Lauri Sirp.