Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvaheline kunstnike rühmitus loob 24 tunniks ruumi, kus kõik saavad kunsti teha

04.02.2021 13:47

Reedel, 5. veebruaril 2021 kell 19:00 algab 24 tundi kestev interaktiivne online-kunstisündmus YourSpace. 

Tegemist on EMTA kaasaegsete etenduskunstide rahvusvahelises magistrantuuris õppivate kunstnikega, kes on alates sellest nädalast valmistanud Disaini- ja Arhitektuurigaleriis ruume ette, et reedel alustada ülekannet eˉlektroni digitaalses veebiplatvormil. Vaatajad üle terve maailma saavad electron.live'is pakkuda välja, mida neli kunstnikku ruumiga ja seal olevate objektidega ette võtavad. 

Kuidas mõjutada jagatud ruumi? Kas luua või hävitada? 24 tunni jooksul saavad kõik üle maailma oma ettepanekuid ja soove esitada, et kogeda, mis mõju neil on jagatud ruumile ja näha tulemust läbi reaalaja kaamerapildi.

Midagi pole keelatud – anna juhend, esita seadus, kustuta kellegi teise oma, muuda ruumi väljanägemist, võitle oma eesmärkide eest, osale kogukonnas – see on YourSpace. Pärast 24 tundi jääb loodud ruumiinstallatsioon online’i kestma kui virtuaalne ja visuaalne teos. 

Seo-hwon Ji on Korea etenduskunstnik ja näitleja, kes hetkel elab Tallinnas ja õpib EMTA kaasaegsete etenduskunstide rahvusvahelises magistrantuuris.Ta on Korea traditsioonilise laulu ja maskitantsu meister. Ta on töötanud erinevates etenduskunstide žanrites, näitlejana, tantsijana, koreograafina ja lavastajana. Tema huvi fookus on suhtlus ja harmoonia tema ja universumi vahel.

Seren Oroszvary on näitleja Melbourne'ist kes hetkel õpib EMTA kaasaegsete etenduskunstide rahvusvahelises magistrantuuris. Seren on elanud ja töötanud nii teatris kui filmiga Austraalias, Taanis ja Inglismaal. Ta hetke huvi on uurida filmi, illustratsiooni, objekti, live-muusika ja anatoomia sünteesi oma teatritöös.

Paolo Panizza on Milaanost pärit lavastaja, näitleja ja esineja. Hetkel õpib EMTA kaasaegsete etenduskunstide rahvusvahelises magistrantuuris.. Ta on õppinud näitlemist NYCis ja Milaanos. Ta on näitlejana töötanud mitmes teatriproduktsioonis Teatro Franco Parentis Milaanos ja ta filmi näitlemistööde hulka kuulub Edoardo Leo lavastatud ja Warner Bros produtseeritud "Che vuoi che sia". Ta oli James Conway assistent Handeli Opera Alcina juures ja osales Ana Sanchez-Colbergi projektis "Love letters to Ana".

Iveta Pole on Läti etenduskunstnik ja näitleja, kes hetkel õpib EMTA kaasaegsete etenduskunstide rahvusvahelises magistrantuuris. Olgugi, et tema eelnev haridus põhineb ainult näitleja haridusel, huvitavad teda interdisiplinaarse kunstiväljenduse viisid ja moodused, mille pärast otsib ta enda arendamise viise, et ennast teatri- ja filmiraamidest välja poole viia. Tema praegune huvi on avastada erinevate kunstidistsipliinide ja nende reeglite tundmatuid kohti.

Marshall Stay on multidistsiplinaarne etenduskunstnik Austraaliast. 2018. aastal pärast Lääne- Austraalia Akadeemia etenduskunstide eriala lõpetamist on ta lavastanud üksi ja mitmekesi erinevaid auhindadega pärjatud lavastusi, samal ajal jätkates oma fotograafia ja videokunsti praktikat. Hetkel õpib ta EMTA kaasaegsete etenduskunstide rahvusvahelises magistrantuuris.

Autorid/esitajad: Seo-hwon Ji (Lõuna-Korea), Seren Oroszvary (Austraalia), Paolo Panizza (Itaalia), Iveta Pole (Läti), Marshall Stay (Austraalia)
Tehniline juht/videokunstnik: Mikk-Mait Kivi
Projektijuht: Maarja Kalmre
Kaasprodutsendid: Seo-Hwon Ji, Seren Oroszvary, Paolo Panizza, Iveta Pole, Marshall Stay, Kanuti Gildi SAAL, eˉlektron
YourSpace’i projekti on toetatud Act in Art Network's Culture and Art Programme, Eesti Kultuurkapital ja Akzo Nobel Baltics AS

Ürituse toimumise link: https://elektron.live/