Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvaheline HOPE-veebikonverents 25.–26.03.2021 – lootuskiiri teatrile

16.03.2021 14:07

VAT Teatri juhitud ja Euroopa Komisjoni toetatud suur rahvusvaheline teatriprojekt "PlayOn!" korraldab märtsi lõpus virtuaalse konverentsi, kus kogenud teatripraktikud, programmeerijad ja sotsiaalmeedia-eksperdid üle kogu maailma tutvustavad kahe intensiivse päeva jooksul oma tööd teatri, digitaalsuse ja veebi piirialadel.
Konverentsi loomise idee sai alguse väga päevakohastel ja proosalistel põhjustel. Täpselt aasta tagasi keerati Eesti, nagu suurem osa maailmast, lukku ja algas koroona-ajastu. Teatrivaldkonna jaoks tähendas see oma töö põhjalikku läbikaalumist – kuidas tagada publiku ja kunstnike turvalisus? Kuidas planeerida oma hooaega? Milliseid lugusid ning milliste vahenditega edaspidi jutustada? Jõuliselt põrkusid kaks seisukohta: teater peab kolima virtuaalreaalsusesse vs teater peab jääma viimaseks pelgupaigaks digimüra eest.
Sarnane diskussioon on leidnud aset üle kogu maailma. Nüüd on aeg teha möödunud aasta katsetustest vahekokkuvõte ning mõelda ühiselt, milliseid uusi arenguid ning lootuskiiri on teatril loota tulevikus.
Tasuta konverents, huvilistel palutakse registreeruda.
Konverents kannab pealkirjaga "Hope: relaunching theatre on the transmedia stage" ("Lootus: teatri taasavamine transmeedia-laval") ning sellega on kõigil huvilistel võimalik liituda 25. ja 26. märtsil 2021.
25. märtsi ettekanded keskenduvad uutele loojutustamise võimalustele, mida teatri, tehisintellekti, arvutimänguesteetika ja sotsiaalmeedia ühendamine pakub.
26. märts on pühendatud erinevatele immersiivsete tehnoloogiate (VR, liitreaalsus, hologrammid jne) kasutamisele teatris. Lisaks tutvustavad oma eksperimentaalseid teatriprojekte Royal Shakespeare Company (UK) ning Soome Rahvusooper ja -ballett.
Detailse ülevaate mõlema päeva ajakavast ja esinejatest saab "PlayOn!'i" kodulehel: https://play-on.eu/hopecreativeforum.
Konverents on kõigile huvilistele tasuta ja sellele saab registreerida siin: https://www.eventbrite.de/e/hope-relaunching-theatres-on-the-transmedia-stage-registration-145716069687 
Konverents sünnib koostöös loomingulise kooslusega eˉlektron. Nädal pärast HOPE-konverentsi saab hoo sisse eˉlektroni „Kõheda vastasmõju festival” (1.–4.04.2021), mille mitmekülgne programm on leitav siit: https://elektron.art/page/spooky2021.
Lisainfo:
VAT Teater
Mihkel Seeder
Tiiu Talvist