Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusvaheline Euroopa Etenduskunstide Tööandjate Liitude Liiga/PEARLE* konverents toob sel nädalal Tallinna oma ala tipud

21.11.2011 12:35

Eesti Etendusasutuste Liit/EETEAL korraldab 25.–26. novembrini Euroopa Etenduskunstide Tööandjate Liitude Liiga/PEARLE* konverentsi Estonia Talveaias.

PEARLE* president Catherine Baumanni sõnul on aeg toetada euroopalikke kultuuriväärtusi ja panna õlg alla etenduskunstide sektorile. "Euroopal peaks jätkuma vastutustundlikkust ja ambitsiooni kindlustada kunstidele ühiskonnas väärikas koht," ütles ta.
Konverentsil tulevad arutlusele tööandjate roll nii Euroopa Liidu kui PEARLE* liikmesriikide tööhõives, sotsiaaldialoog, avaliku ja erasektori mõjutamine etenduskunstide toetamisel, Euroopa Liidu direktiivid, tänapäeva juhtide väljakutsed jne.

Tervitussõnadega esineb kultuuriminister Rein Lang, rahandusminister Jürgen Ligi räägib tasakaalustatud riigieelarve saavutamisest majanduskriisi tingimustes ja kultuurivaldkonna osakaalust selles, Eesti Teatri Agentuuri juht Ott Karulin teeb ettekande etenduskunstide olukorrast Eestis, SA Tallinn 2011 Projekti "Kultuuriturism 2011" juhi Elena Natale teemaks on Tallinn 2011 rahastamine ning EETEALi tegevjuht Kristiina Reidolv annab ülevaate EETEALi tegevusest.


* PEARLE – Euroopa Etenduskunstide Tööandjate Liitude Liiga on üle-euroopaline katusorganisatsioon, mille eesmärgiks on etenduskunstide arenguks soodsate tingimuste loomine, professionaalse teabe vahendamine, Euroopa ja liikmesriikide seadusandluse muutmine ja ühtlustamine, ettepanekute tegemine Euroopa Komisjonile ja teistele etenduskunstide arengut suunavatele institutsioonidele etc.
1991. aastal loodud PEARLE* esindab tänaseks oma 42 liikmesorganisatsiooni kaudu nelja tuhandet viitsada etendusasutust Euroopas (teatrid, orkestrid, ooperimajad, tantsuagentuurid, produktsioonikompaniid, festivalid etc.)

Eesti Etendusasutuste Liit/EETEAL kuulub üle-euroopalisse võrgustikku PEARLE* alates 1998. aastast. Eesti Etendusasutuste Liit/EETEAL on tööandjate katusorganisatsioon, kuhu tänaseks kuulub 20 etendusasutust. EETEALi peamisteks tegevusaladeks on
seadusandlikud initsiatiivid, etendusasutuste rahastamissüsteemide väljatöötamine, sotsiaaldialoog riigi ja töövõtjatega, töömaastiku korrastamine läbi kollektiivlepingute etc. EETEAL on üks kolmest teatrivaldkonna tugistruktuurist Eesti Teatriliidu ja Eesti Teatri Agentuuri kõrval.

Lisainfo:
www.pearle.ws
www.eeteal.ee  

Kontaktisikud:
Elo-Liis Parmas
PEARLE* konverentsi korraldusmeeskonna liige
[email protected]
Tel: 5166610

Kristiina Reidolv
Eesti Etendusasutuste Liidu tegevjuht
[email protected]
+372 55 25258