Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusraamatukogus toimub 20. märtsil Heili Einasto loeng “Eesti balleti kujunemine ja areng”

12.03.2018 07:48

Teisipäeval, 20. märtsil kell 16.00 tähistatakse Rahvusraamatukogu 8. korruse muusikasaalis Heili Einasto loenguga Eesti balleti 100. sünnipäeva. Heili Einasto on järjepidevalt kirjutanud tantsukriitikat aastast 1991, õppinud ajalugu ja anglistikat (BA), soolisi suhteid kultuuris (MA), kultuuride uuringuid (PhD) ja sotsiaalpoliitikat. Tema uurimise fookuses on viimasel ajal olnud Eesti tantsukunsti areng saja aasta kestel. Hiljuti ilmus temalt monograafia "Rahel Olbrei: Eesti tantsuteatri rajaja".

Eesti Vabariik ja Eesti Rahvusballett on üheealised. 1918 asutati Estonia teatris esimene palgaline balletitrupp, mille koosseisu kuulusid Lilian Looring, Rahel Olbrei, Robert Rood, Emmy Holz, trupijuhiks Sessy Smironina-Sevun. Seda loetakse Eesti balleti alguseks, kuigi Estonia lavale jõudis tants juba enne Esimest maailmasõda. Tõsi, siis piirduti vaid tantsuliikumistega muusika- ja sõnalavastustes.

8. korruse muusikasaalis on ka väljapanek "Eesti ballett 100", kus on eksponeeritud tantsukunsti ja selle arengut puudutavaid raamatuid, artikleid ning muid materjale raamatukogu fondist.

Sündmus Facebookis: