Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooperit Estonia külastasid 113. hooajal 180 071 teatrisõpra

21.06.2019 12:04

Täna, 21. juunil lõppeval 113. hooajal andis Rahvusooper Estonia kokku 399 etendust ja kontserti, mida külastas 180 071 teatrisõpra. Kõige rohkem vaatajaid kogusid Bizet' ooper "Carmen", Tšaikovski ballett "Pähklipureja" ning balletigala Toomas Edur 50. 

Kõige populaarsemad ooperid olid Bizet' ooper "Carmen", Puccini ooper "Tütarlaps kuldsest läänest" ning Rimski-Korsakovi ooper "Tsaari mõrsja". Ballettidest tõid täissaalid Tšaikovski "Pähklipureja", Kocsaki "Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi" ning Prokofjevi "Romeo ja Julia". Operettidest ning muusikalidest osutusid kõige populaarsemateks "Operetikuningas Imre Kálmán", Bernsteini "West Side Story" ning Ehala "Buratino".

Lisaks Tallinnale andis rahvusooper lõppenud hooajal etendusi Tartus, Paides, Jõhvis, Viljandis, Haapsalus ja Pärnus. Kauneid ooperi- ja balletielamusi viidi külakostiks nii Šotimaale, Glasgowsse kui ka Moskva Suurde Teatrisse, millega andsid estoonlased võimsa lõppakordi Eesti Vabariigi juubeli tähistamisele.

Rahvusooper Estonia lõpetab 113. hooaja Leonard Bernsteini kultusmuusikaliga "West Side Story", millega alustatakse 14. augustil ka uut, 114. hooaega.

Piletikassad avatakse pärast suvepuhkust taas 1. augustil, seni saab pileteid osta internetist www.piletimaailm.com.

Rahvusooper tänab kõiki teatrikülastajaid ning soovib ilusat suve! Kohtumiseni teatris! 

Lisanna Männilaan
Rahvusooper Estonia
Kommunikatsioonispetsialist
Tel. +372 683 1317; +372 529 9524
www.opera.ee