Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooperis jõuab lavale ballett “Shannon Rose”

15.03.2005 15:50

Neljapäeval, 17. märtsil esietendub Rahvusooperis "Estonia" Youri Vàmose ballett "Shannon Rose".
Balleti koreograaf- lavastaja Youri Vàmose sõnul ei ole tegemist muinasjutuga, vaid balleti sündmustik peegeldab tegelikku elu. Lavastaja ammutas palju inspiratsiooni Sibeliuse muusikast, millele see ballet on loodud. Lavastuse kunstnik on USA-s sündinud ja mitmel pool maailmas töötanud Michael Scott. Dirigendid on Aivo Välja ja Jüri Alperten.

Peaosi tantsivad: Marina Chirkova, Luana Georg või Marika Muiste (Rose); Vladimir Arhangelski, Sergei Fedossejev või Linnar Looris (õpetaja); Linnar Looris, Anatoli Arhangelski või Sergei Fedossejev (inglise ohvitser)

"Shannon Rose" on lugu ühe iiri naise Rose'i elust ja saatusest, tema unistustest ning pettumustest. Rose on armunud inglise ohvitseri, kuid poliitiliste olude tõttu ei tohi ta suhelda inglise sõjaväelasega ning seetõttu on ka nende armastus hukule määratud. See ballett on isikuvabadusest ja vabadusest armastada.

Ungari päritolu koreograaf Youri Vàmos on Düsseldorfi Deutsche Oper am Rhein balleti kunstiline juht ning üks juhtivaid koreograafe Euroopas. Ta on lavastanud aukartustärataval hulgal nii klassikalisi ballette kui originaalteoseid, kokku ligi viiskümmend paljudes erinevates teatrites - Opéra Garnier's, Arena di Verona's, Berliini, Bonni, Leipzigi, Nizza, Lissaboni teatrites, kui nimetada vaid väheseid. Youri Vàmose looming jutustab lugusid inimestest ja nende saatustest. Märksõnad tema puhul on ideedeküllus, teravmeelsus ja tohutu musikaalsus. Eestisse ja ühtlasi kogu Baltikumi jõuab Youri Vàmos esmakordselt.


Kaido Padar
Rahvusooper Estonia
avalike suhete juht
50 76644