Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooperis Estonia seikles suvel ligi 200 last

08.08.2007 13:36

Rahvusooper Estonia suveprojektis "Seiklus teatrimaal" osales sel suvel ligi 200 last vanuses 6-13 aastat. Lastegrupid lahendasid erinevaid teatriteemalisi ülesandeid, lauldi, näideldi, joonistati ja mängiti teatrimänge.

Kahe nädala vältel võis Estonia teatris pea iga päev kohata lõbusaid lapsi, kes estoonlastest grupijuhtide saatel seiklesid läbi teatrimaja erinevate korruste ja ruumide. Lapsed lahendasid põnevaid tähelepanu- ja trikiülesandeid ning vastasid küsimustele Estonia ajaloo ja praeguse tegevuse kohta. Samuti etendati kostümeeritult erinevaid teatrirolle ning käidi uudistamas lava ja lavatagust.

Anu Põrk, noortetöö projektijuht, kirjeldab suveprojekti: "Suvel on kahju näha teatrimajas vaid remondimehi liikumas, seepärast pakkusimegi teatrikollektiivi suvepuhkuse ajal tegevusi lastele ja noortele. Ühest küljest on selliste projektide eesmärk pakkuda lastele suvisel koolivaheajal meelelahutust, teisalt aga ühendada põnev kasulikuga - rääkida ja näidata lastele, mida tehakse ja kellele tehakse muusikateatrit."

Rahvusooper Estonia pakub lisaks etendustegevusele aastaringselt harivaid muusika- ja teatriprojekte lastele ja noortele. Seiklusprojekti teatrimaal korraldati sel suvel esimest korda. Eelneval kahel suvel võttis 200 last osa miniooperi "Pöial-Liisi" tegemistest. Hooaja jooksul saab teatri noortetööst osa üle 3000 lasteaia- ja koolilapse.


Täiendav info:
Anu Põrk,
noortetöö projektijuht
tel.: 6831323,
[email protected]

junior.opera.ee/et/mis_toimub/haridusprojektid