Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooperis anti 11. korda üle SEB publikupreemiad

28.03.2022 16:27

Laupäeval, 26. märtsil 2022 kuulutati Rahvusooperis Estonia 11. korda välja SEB publikupreemia tänavused laureaadid, kelleks on Karis Trass ja Tamar Nugis. Kummalegi anti üle 2000-eurone rahaline preemia ning auhind, mis kujutab kaht aplodeerivat kätt, autoriks EKA disaini ja rakenduskunsti dotsent, kunstnik Nils Hint.

Preemia saajad valitakse välja kuuajase publikuhääletuse tulemusel. Tavapäraselt kuulutatakse publikupreemiad välja teatrikuul, vaid eelmisel hooajal toimus see eriolukorrast tingituna kevade asemel hoopis sügisel.

SEB panga juht Allan Parik nimetab publikupreemiat n-ö kõikide aplauside summaks, mis annab tõendust publiku sügavast tunnustusest. "SEB on oma klientidega tihe Rahvusooper Estonia külaline ja me täname kõiki soliste nende erakordse töö eest pakkumaks positiivseid elamusi ka sellel keerulisel ajal, milles hetkel elame," märgib Parik.

Aktiivselt hääletamas käinud publikul oli võimalus anda oma hääl ühele koosseisulisele nais- ja meessolistile. Kõikide hääletanute vahel loosib Rahvusooper Estonia välja kümme 20-eurost kinkepiletit. 

Metsosopran Karis Trass on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikalise laulu erialal (õp Heli Veskus). Hooajal 2019/20 õppis ta Berliini Hanns Eisleri nimelises muusikakõrgkoolis Anna Samuili lauluklassis. Ta on osalenud Bo Rosenkulli ja Hermann Keckeisi meistriklassides ning täiendanud end Kamal Khani ja Jon Thorsteinssoni juures. Trass on laulnud solistina Kiili vanamuusikaansambli koosseisus ning laulis hooajal 2017/18 Savonlinna ooperikooris. Alates hooajast 2021/2022 on ta Rahvusooper Estonia stipendiaat.

Tema rollide hulka kuuluvad  Stephano (Gounod' "Romeo ja Julia"), Cherubino (Mozarti "Figaro pulm"), Teine daam (Mozarti "Võluflööt"), Purcelli "Dido ja Aeneas" (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia), Laps (Raveli "Laps ja lummutised"), Valencienne (Lehári "Lõbus lesk"), Flora (Verdi "La traviata").

2021. aastal pälvis Karis Trass Estonia Seltsi Naan Põllu nimelise auhinna koos Eesti Rahvuskultuuri Fondi stipendiumiga.
Bariton Tamar Nugis alustas lauluõpinguid Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis Vivian Kallaste juhendusel ning lõpetas 2016. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri Taavi Tampuu lauluklassis. Kevadel 2016 täiendas ta end Sibeliuse Akadeemias, kus tema lauluõpetajaks oli Annika Ollinkari. Ta on osalenud prof Eva Märtsoni ja Alexander Schmalczi Saksa Lied’i meistrikursustel, samuti on ta osa võtnud Asta Krikščiūnaitė, Margarita Gruzdeva, Jenny Anvelti, Natalja Bogaleva, Peter Konwitschny, Stephan Jörise jt meistriklassidest. Aastast 2020 on ta Rahvusooper Estonia solist.

Tema rollide hulka kuuluvad Krahv Almaviva (Mozarti "Figaro pulm", Sibeliuse Akadeemia), Belcore (Donizetti "Armujook", EMTA Ooperistuudio etendus Rahvusooperis Estonia), Ben (Menotti "Telefon" – EMTA Ooperistuudio), Malatesta (Donizetti "Don Pasquale"), Kirikuteener (Puccini "Tosca"), Danilo (Lehári "Lõbus lesk"), Papageno (Mozarti "Võluflööt") ning teatris Vanemuine Krahv Zedlau (Straussi "Viini veri"), Javert (Schönbergi "Hüljatud"), Juhan (Lille "Tulleminek"), Salieri (Rimski-Korsakovi "Mozart ja Salieri"), Ärni (Aintsi "Rehepapp"), Moritadimüüja (Tubina "Reigi õpetaja"), Don Giovanni (Mozarti "Don Giovanni").