Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooperi kevadhooaeg

02.10.2006 13:55

Rahvusooper Estonia alustas 9. juunini kestva kevadhooaja piletite müüki. Lisaks juba kavas olevatele lavastustele on tulekul palju uut ja põnevat, oodata on mitmeid külalistegijaid.

Esimesena esietendub 25. jaanuaril  August Bournonville'i  romantiline ballett "Sülfiid" Taani Kuningliku Balleti kunstilise juhi Frank Anderseni lavastuses. Juba järgmisel päeval, 26. jaanuaril on kavas uus üllatus - maailmakuulsa lied-laulja, bariton Olaf Bäri soolokontsert.
15. veebruaril Tartus ja 16. veebruaril Estonia Kontserdisaalis saab kuulata sümfooniakontserti, mille kavas Rahmaninovi  Rapsoodia Paganini teemal ja Brahmsi Saksa reekviem, dirigent Arvo Volmer ja solist Ralf Taal.

Alates 3. märtsist on kavas kauaoodatud üllatus lastele - esietendub "Hitipidu:Pipinukipuhh". Tegemist on kontsertlavastusega, kus kõlavad Ülo Vinteri, Tõnu Raadiku ja Olav Ehala lastemuusikalidest tuntuks ja armsaks saanud lood. Lavastaja Neeme Kuningas, kostüümikunstnik Raivo Järvi.

Ooperite kontsertettekanded on viimastel aastatel Estoniale kuulsust toonud, 16. ja 17. märtsil on laval Vincenzo Bellini "Puritaanid", dirigendiks Manlio Benzi Itaaliast. Rahvusvahelisel tantsupäeval, 29. aprillil esietenduvad kaasaegse tantsu lavastused "Libahunt" ja "Hamlet", koreograafideks Marina Kesler ja Oksana Titova.
Ning hooaja viimase esietendusena tuleb 1. juunil festivali "Suveöö tähed" raames lavale ooper "Wallenberg", mida on Eestis kaua oodatud. Erkki-Sven Tüüri kuulus teos esietendus Dortmundi ooperis 2001. aastal ning juunis on tegemist esmalavastusega Eestis. Lavastajaks on Rahvusooper kutsunud kuulsa Moskva lavastaja Dmitri Bertmani, kunstnikuks on Ene-Liis Semper ning peaosa laulab kõigil neljal etendusel Hannu Niemela Soomest.

Lisaks oma lavale annab Estonia kevadhooajal etendusi Tartus, Tamperes ja Rootsis Dalhalla festivalil.

Lisa vaata:
www.opera.ee


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
6831 242