Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooperi hooaja võtab kokku festival “Suveöö tähed”

03.06.2008 13:18

3.-15. juunini toimuv festival „Suveöö tähed“ jääb lõpetama Rahvusooper Estonia 102. hooaega. Publiku rõõmuks säravad valgetel suveöödel muusikataevas tunnustatud ooperi- ja balletitähed nii kodu- kui välismaalt ning antakse hea ülevaade lõppeva hooaja menukamatest etendustest ja uuslavastustest.

3., 8., 10. ja 11. juunil on laval populaarne muusikal „Minu veetlev leedi“, kus leedina säravad Hele Kõre ja Janne Ševtšenko. 4. juunil tuleb ettekandele itaalia tunnustatud koreograafi Luciano Cannito kaasaegne ballett „Cassandra“ Marco Schiavoni muusikale ja 6. juunil Pjotr Tšaikovski/ Tiit Härmi klassikaliselt kaunis „Luikede järv“.

7. juunil laulab ooperis „Tristan und Isolde“ Isolde rolli Irmgard Vilsmaier Saksamaalt, kelle esinemist kriitikud üksmeelselt lausa sensatsiooniliselt heaks on nimetanud. Irmgard Vilsmaieri rollide hulka kuulub hulgaliselt Wagneri ooperite kangelannasid: Sieglinde ja Brünnhilde („Valküür“), Norn ja Gutrune („Jumalate hukk“), Veenus („Tannhäuser“), Ortrud („Lohengrin“). Isolde rollis tegi ta ülimenuka debüüdi Estonias ooperi esietendusel 17. mail. Tristani osa laulab 7. juunil Peter Svensson Austriast, kes on laulnud järgmisi rolle Wagneri ooperites: Cola Rienzi, Siegfried, Tannhäuser, Erik ja Siegmund (ooperid „Rienzi“, „Siegfried“, „Tannhäuser“, „Lendav hollandlane“, „Valküür“) ja mitmeid teisi kuulsaid tenorirolle. Ka temale oli Estonia „Tristan und Isolde“ rolli debüüdiks.

8. juunil etendub laste rõõmuks Gyula Harangozó ballett „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“. 12. juunil on laval Ludwig Minkuse/ Tiit Härmi ballett „Don Quijote“, kus peaosas tantsib Quiteria rollis noor balletisolist Olga Malinovskaja. Moskva Balletikooli möödunud aastal lõpetanud tantsija on juba praeguseks pärjatud nimekate auhindadega: 2006. aastal kuldmedal Berliini Rahvusvahelisel tantsukonkursil  „Olympus“ ja samal aastal peaauhind rahvusvahelisel balletitantsijate konkursil „Arabesk“. Noor solist on end täiendanud Milano La Scala balletitrupis. Sügisest alustab Malinovskaja tööd Rahvusooper Estonia balleti koosseisus. Tema lavapartneriks on 12. juunil  Basilio rollis Sergei Upkin.

13. juunil on laval Puccini tuntuim ooper „Tosca“, nimiosas Heli Veskus, ja 14. juunil Verdi ooper „Rigoletto“, nimiosas Jassi Zahharov. 14. ja 15. juunil jäävad festivali lõpetama väikesed tähed Tallinna Balletikoolist - toimub iga-aastane Tallinna Balletikooli galakontsert, millega sel aastal tähistatakse tunnustatud balletipedagoogi Tiiu Randviiru 70. juubelit. Balletikooli gala ühe osana tuleb ettekandele Marina Kesleri uus lühiballett „Bernarda Alba maja“.

Kõikidele etendustele on hetkel veel pileteid saada. Kassad avatud iga päev kell 11 - 19, tel. 683 1214, 683 1215.

Festivali ajal on Estonia talveaed lahti tavapärasest kauem - kuni kella 23-ni. Laudu broneerida ning sööke/ jooke ette tellida saab telefonidel: 638 1247, 638 1305 või e-maili teel: talveaed@opera.ee. Vaheajal ja pärast etendust kõlab talveaias meeleolumuusika.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia/Estonian National Opera
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht/
Head of the PR and Marketing Department
ylla.veerg@opera.ee
tel. +372 683 1242
fax +372 683 1299
GSM +372 501 2508
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia