Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooperi heategevuskontsert “Estonia Ukraina heaks”

28.02.2022 16:15

Laupäeval, 5. märtsil kell 12 toimub rahvusooperis heategevuslik kontsert "Estonia Ukraina heaks", mille tulu läheb Punase Risti kaudu Ukraina toetuseks.

Rahvusooperi peadirektor Ott Maaten: "Kohe konflikti esimestel päevadel leidsid estoonlased ühiselt, et taoline heategevuskontsert oleks parim võimalik moraalne toetus Ukrainale ning estoonlaste ühine panus ukraina rahva ja kaitsejõudude abistamiseks." Maaten nendib, et tänases olukorras ei saa keegi meist jääda passiivseks kõrvaltvaatajaks, vaid peaks kõigi oma oskuste ja võimaluste piires toetama Ukraina riiki ja rahvast võitluses agressoriga.

Rahvusooperit seovad Ukrainaga pikaajalised sidemed. 2014. aastal korraldatud toetuskontserdi tulemusena kogutud raha eest kinkis teater Slovjanski kaunite kunstide koolile klaveri, asendamaks teist, ligi 40 aasta vanust Estonia klaverit, mis koolil seni kasutada oli. Kooli direktriss Olena Sizonova kinnitas tänavu sügisel, et koolist on aastatega kasvanud linna kultuurielu keskus, mille muusikaosakonnas õpib üle 200 noore pianisti, kes kuulajaid kingitud klaveri kauni kõlaga rõõmustavad. Hetkel jätkab kool tegevust ka sõjast hoolimata. 

Laupäevasel heategevuskontserdil astuvad üles Rahvusooper Estonia solistid, koor ja orkester ning külalissolistid. Esitusele tulevad nii Eesti kui Ukraina hümnid, samuti parimad palad tuntumatest ooperitest.

Kontserdile on võimalik osta pileteid hinnaga 15–150 eurot, lisaks saab kohapeal teha annetusi sularahas ning osta Ukraina lipuvärvides rinnamärke, mille müügist saadav tulu annetatakse samuti Ukraina heaks.