Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooperi balletitrupp esineb Walesis

09.10.2008 14:59

9. oktoobril on Swansea muusika- ja kunstifestivali ning WALESTONIA festivali raames kavas noore koreograafi Oksana Titova kaasaegse tantsu etendus „Hamlet“.

Ülikoolilinnas Swanseas 4. - 18. oktoobrini toimuv Swansea Festival of Music and the Arts tähistab sel aastal suurejooneliselt oma 60. sünnipäeva. Programmis osalevad Londoni Sümfooniaorkester, Moskva Filharmoonia Orkester, Eesti Rahvusmeeskoor, Walesi Rahvusooper, BBC Walesi Rahvusorkester, Rahvusooper Estonia balletitrupp, Independent Ballet Wales jpt. Estonia balleti esinemispaigaks on Taliesin Arts Centre, kus on sündinud paljud kaasaegsed lava- ja muusikateosed ja kus kogu festivali vältel saab - nagu ka teistes Swansea kunstikeskustes ja muuseumides - tutvuda kujutava kunsti väljapanekute ja installatsioonidega.

WALESTONIA 2008 aga koondab kõik sellesügisesed Eesti kultuuriüritused Walesis ühise nimetaja alla ja kokku on Eesti Vabariigi 90. aastapäeva tähistamiseks ellu kutsutud festivali raames tänavu Walesis eesti kultuuri tutvustamas üle saja eesti muusiku, tantsija, kunstniku, luuletaja ja filmilooja.

„Mul on festivalikutse üle väga hea meel. On uhke tunne Estoniat neil festivalidel esindada ja põnev on ka oodata, kuidas meie poolt tõlgendatud „Hamlet“ sealses kultuurikeskkonnas vastu võetakse“, ütles Oksana Titova. 2007. aasta Eesti teatri aastapreemiate jagamisel pälvis Oksana Titova „Hamleti“ meisterliku lahenduse eest tantsulavastuste auhinna. 9. oktoobril tantsivad etenduses Artjom Maksakov, Marika Muiste, Daniel Kirspuu, Eve Andre jt.

Rahvusooper Estonia balletitrupi sõitu Walesi toetab kultuuriministeerium ja Eesti Suursaatkond Londonis. Etendusel viibib ka kultuuriminister Laine Jänes ja Swansea linnapea ning linnadelegatsioon.

Lisainfot:
http://www.opera.ee/27610
www.swanseafestival.org
www.walestonia.com