Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooperi balletitrupist sai Eesti Rahvusballett

02.03.2010 16:51

Täna, 2. märtsi pärastlõunal kuulutati Rahvusooper Estonia teatrisaalis pidulikult välja Eesti Rahvusballett. 2008. aastal 90aastaseks saanud Estonia ballett annab uue egiidi all esimese esietenduse juba ülehomme, 4. märtsil, kui lavale jõuab märgilise tähendusega lavastus – Leo Delibesi „Coppélia“. Just „Coppélia“ oli 1922. aastal esimene täispikk ballett teatri tantsutrupi repertuaaris. Praeguse lavastuse toob Estonias välja inglise koreograaf Ronald Hynd ja etenduse muusikaline juht on Mihhail Gerts.

Rahvusooperi balletijuhi Toomas Eduri sõnul annab rahvusballetina tegutsemine 61-liikmelisele trupile võimaluse iseseisvamaks tegutsemiseks ja suuremaks otsustusvabaduseks, aga paneb ka suure vastutuse. „Minu ja Age Oksa naasmine Eestisse ja muutused balleti juhtkonnas on suunanud balletimaailma pilgud meie trupile. Koos teravdatud tähelepanuga langeb kõigi õlule suur vastutus pakkuda rahvusvaheliselt kõrgetasemelist tantsukunsti. Panustan trupi tugevusse, huvitavasse repertuaari ja soovin, et tantsijad seostaksid oma arengu ja karjääri just meie trupiga. Avarama tegutsemisvabaduse tulevikus tagavad rahvusballeti oma eelarve ja sponsorid“, lisas Edur.  

Täna allkirjastati leping Eesti Rahvusballeti peatoetaja ERGOga. ERGO Kindlustuse juhatuse liige Marek Zacek ütles, et ehkki pealtnäha on kindlustusäri ja balletitants väga erinevad, on neil siiski olemas ühisosa - traditsioonid. „Kindlustamise mõte on säilitada kõike kaunist ja toredat ning tagada traditsioonide jätkuvus äris, perekonnas ja ühiskonnas tervikuna. Balletikunsti mõte on pakkuda silmailu, emotsioone ning arendada edasi aastasadu tagasi alguse saanud traditsioone, millega kaasnevate kogemusteta ei saa sündida ei kunst ega jätkusuutlik äritegevus. Eesti Rahvusballett esindab ligi sajandipikkust tantsutraditsiooni ja ERGO 19. sajandil Saksamaal alanud kindlustustraditsiooni. Seega on kogemusterikkus meie ühisosa. ERGO annab oma panuse rahvusliku kõrgkultuuri hoidmisse ja arendamisse, et oleks kindlustatud elu kaunimaks muutvad balletielamused“, ütles Zacek.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
tel. +372 683 1242
www.opera.ee


Maja täis muusikat!