Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper vaatab tagasi lõppevale aastale

29.12.2021 14:40

Rahvusooperit külastas 2021. aasta 29. detsembriks 65 501 teatrihuvilist. Kokku toimus Estonias 283 etendust, kontserti, haridusprojekti ja lisasündmust. Lisaks Tallinnale anti etendusi ja kontserte Tartus ja Tamperes. Kõige suurema publikuhuvi pälvisid lavastused „Pähklipureja“, „Louis XIV – kuningas Päike“ ja „Minu veetlev leedi“.


Lisaks Eesti teatri aastaauhindade saajatele – Priit Volmerile, Pavlo Balakinile, Marina Keslerile, Mehis Tiitsule, Elita Erkinale ja Taivo Pahmannile – pälvisid aasta jooksul  MyFitnessi tantsuauhinna Anna Roberta ja Ali Urata, Eesti Balletiliidu stipendiumi Anna Roberta, Eesti Balletiliidu Ida Urbeli stipendiumi Marina Kesler, Eesti Muusikanõukogu interpretatsioonipreemia Arvo Volmer, Eesti Muusikanõukogu preemia muusikaelu jaoks olulise ja väljapaistva tegevuse eest Hirvo Surva ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia Kaspar Mänd.
2021. aasta 1. jaanuaril asus Rahvusooper Estonia peadirektorina tööle Ott Maaten, juhtkonna ridades jätkasid tööd loominguline juht ja peadirigent Arvo Volmer ning Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris. Sügisest said täiendust nii ooperi- kui balletitrupp. Ooperitrupi stipendiaadina liitus estoonlaste perega metsosopran Karis Trass. Rahvusballeti trupp täienes kolme balletiartisti ja nelja praktikandi võrra. Artistidena liitusid teatriga Maarja Praks, Darja Chuvargina ja Anatole Blaineau ning praktikantidena Chrissy-Ly Peedu, Tim Morgenstern, Joel Calstar-Fisher ning Leonardo Celegato. Tantsijad Luana Georg ja Daniel Kirspuu jätkasid estoonlaste ridades repetiitoritena. Senine noorsolist Cristiano Principato aga alustas sügishooaega juba solistina.


Kalendriaasta jooksul jõudis publiku ette viis esietendust. Vana Tallinn Gala raames kanti kontsertlavastusena nii Tallinnas kui Tartus ette Mozarti ooper „Idomeneo“, lisaks toimusid aasta jooksul kaks rahvusooperi sümfooniakontserti, teatrilaada gala, hingedepäeva kontsert ja jõulukontsert. Erinevatele vanusegruppidele üle Eesti korraldatud haridusprojekte külastas kokku 3364 inimest. Kokku on publiku jaoks loodud 6 erinevat haridusprojekti ning 2 erinevat virtuaaltundi. 


Kolm päeva enne teatri 115. sünnipäeva ehk 13. septembril 2021 kinnitas Riigikogu riiklikult tähtsate kultuuriehitiste rajamise ja renoveerimise pingerea, mille hulka kuulub ka Rahvusooper Estonia praeguse hoone juurdeehitus. 17. detsembril toimus teatris sel puhul avalik kohtumine ja arutelu poliitikutega nii KOV kui riigi tasandil. 7. oktoobris allkirjastasid Rahvusooper Estonia peadirektor Ott Maaten ja Tampere-talo programmijuht Suvi Leinonen koostöölepingu, mille raames andis Eesti Rahvusballett detsembris Tamperes lavastusega „Alice Imedemaal“ kolm publikurohket etendust.


19. oktoobril tähistas teater rahvusvahelist balletipäeva, mille raames pakuti publikule Facebooki vahendusel võimalust kiigata erinevate repertuaaris olevate lavastuste telgitagustesse ja avati moekunstinäitus, kus Eesti disainerid esitlesid oma varvaskingaloomingut. 25. oktoobril aga tähistati rahvusvahelist ooperipäeva. Tähtpäevalise tervituse saatsid New Yorgist Metropolitan Opera maja eest Estonia teatri sõbratiitli laureaat Neeme Raud ja eestlasest ilmakuulus bass Ain Anger


Rahvusooper Estonia tänab lõppeva aasta eest oma publikut, kes on teatri olemasolu alustala ning mõtleb tänumeeles pikaajalistele koostööpartneritele, kelleks 2021. aastal olid hooaja kuldsponsor Tallink, kuldsponsor SEB, peasponsorid Liviko, Kalev, G4S, Amserv, Lexus ja toetajad Neste, MyFitness, Tamrex.

Kohtumiseni Estonias!www.opera.ee