Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper toob Vana Tallinn Gala raames kaheks õhtuks lavale Mozarti “Idomeneo”

26.08.2021 12:00

Tänavune, 2021. aasta Vana Tallinn Gala üllatab publikut tavapärasest erineva kontseptsiooniga. Kui traditsiooniliselt saab publik nautida kontserti, siis seekord jõuab avalikkuse ette Mozarti ooper "Idomeneo" Veiko Tubina kontsertlavastuses.

Muusikajuht on Risto Joost, kunstik Reili Evart, valguskunstnik Ritšard Bukin, koreograaf Mehis Saaber. Osades Juhan Tralla, Helen Lokuta, Elena Bražnik, Kristel Pärtna, Mehis Tiits, Reigo Tamm, Priit Volmer.

Maailma teatrilavadel harva esitatav Mozarti ooper jutustab sõja paratamatustest ning mõtiskleb saatuse tähenduse üle hetkel, mil armastus sekkub. Kuigi ooperi süžee kajastab antiikmütoloogiast pärit lugu, toob muusika mütoloogilise loo pingutusteta kaasaega.

Lavastaja Veiko Tubin: "Lugude jutustamine on köitnud inimesi aastatuhandeid. Kõige lihtsam viis selleks on panna tööle oma fantaasia." Tubina sõnul on seekordne Vana Tallinn Gala segu kontserdist, lavastusest ja muusikast. Siin põimuvad ühtseks looks antiikaeg, 18. sajandi muusika ning Mozart ja tänapäev, inimesed saalis ja lauljad laval. "Ühest küljest ongi see puhas kontsert, kus osa saada heast muusikast, teisest küljest proovime veidi teatraalsemate vahenditega lavaelu luua. Loodetavasti toob see sümbioos Mozarti erilise ja väärt ooperi meile kõigile lähemale."

"Idomeneod" saab nautida nii Tallinnas kui Tartus: reedel, 27. augustil jõuab kontsertlavastus Rahvusooper Estonia publiku ette, pühapäeval, 29. augustil aga tuuakse see lavale Vanemuise teatris.