Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper toob täna publiku ette Tšaikovski ja Sibeliuse

25.11.2021 13:05

Täna, 25. novembril 2021 jõuab Estonia kontserdisaalis publiku ette Rahvusooperi sümfooniakontsert, kus ettekandele tulevad Pjotr Tšaikovski viiulikontsert D-duur, op. 35 ja Jean Sibeliuse teine sümfoonia, D-duur, op. 43. Viiulil soleerib Amanda Ernesaks, dirigeerib Arvo Volmer. 

Rahvusooperi loominguline juht Arvo Volmer: "Meil on Estonia orkestriga käsil Sibeliuse sümfooniate sari – plaanime käesoleva ja paari tulevase hooaja jooksul need kõik kuulajateni tuua." Volmeri sõnul on Sibeliuse muusika ühtaegu kaasaegne ja ajatu, täiesti isemoodi ja samal ajal justkui omane ja tuttav. 

Soome rahvusliku koolkonna rajaja Jean Sibelius saavutas ülemaailmse tunnustuse just sümfooniliste teoste loojana. 1902. aastal valminud teine sümfoonia on kirjutatud üsna pea pärast "Finlandia" edukat esiettekannet. Sibelius on oma Itaalias valminud teost nimetanud pihtimusteks, kus kajastub tema tundemaailm ja sügav loodusetunnetus. Esmaettekanne oli soomlaste jaoks suursündmus, mida saatis enneolematu menu.

Kontserdil tuleb ettekandele ka Pjotr Tšaikovski kuulus viiulikontsert, mis valmis 1878. aastal Šveitsis. Teos jõudis esmaettekandele 1881. aastal Adolf Brodski, Viini Filharmoonikute ja dirigent Hans Richteri esituses. Viiulikontsert on Tšaikovski helgemaid ja värvikamaid teoseid ning läbi aegade suurimate viiulivirtuooside sagemini esitatavaid kontserte. 

25. novembril saab publik kuulsat viiulikontserti nautida 2020. aasta vabariikliku keelpillikonkursi II preemia laureaadi Amanda Ernesaksa esituses. Dirigent Arvo Volmer toob välja, et Amanda Ernesaksa mäng on nooruslikult särav ja tehniliselt virtuoosne. "Tema tõlgitsus on ülev ja südamlik, lihtsalt rõõm on koos laval olla."