Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper teeb lavastused nägemispuudega inimestele paremini ligipääsetavaks

24.09.2020 10:51

Alanud hooajal teeb Rahvusooper Estonia nägemispuudega külastajatele paremini ligipääsetavaks kaks lavastust, juba mängukavas oleva Verdi ooperi "La traviata" ja 25. septembril esietenduva Donizetti ooperi "Don Pasquale".

Oopereid esitatakse reeglina originaalkeeles ning seni on publikul olnud võimalik lugeda ekraanidelt loo sisust parema ülevaate saamiseks eesti- ja ingliskeelseid tiitreid ning osta endale taustainfo saamiseks kavaraamat.

Koostöös Vanalinna Hariduskolleegiumi gümnasisti Elisabeth Egeli ja tugispetsialist Merike Kaljujärvega on nüüd eriprojektina valminud kahele lavastusele punktkirjas tiitri- ja kavaraamatud, mis aitavad ka nägemispuudega külastajal võõrkeelset ooperit paremini mõista. Elisabeth Egel räägib lähemalt: "Punktkiri on reljeefsetest punktidest koosnev sõrmedega loetav pimedatele mõeldud rahvusvaheline kiri. Punktkirjas tiitriraamatust on nägemispuudega külastajal võimalik lugeda etenduse ajal ekraanile kuvatavaid eestikeelseid tiitreid, samuti on seal vahemärkused laval toimuva kohta."

Punktkirjas tiitri- ja kavaraamatuid saab laenutada teatri suveniiriletist ning soovi korral eelnevalt broneerida teatri piletikeskuse telefonil 683 1210.

Projekti rahastas Future Leaders Exchange (FLEX) vahetusprogrammi vilistlaste projektifond, mis finantseerib vilistlaste kogukondade paremaks ja ligipääsetavamaks muutvaid ideid.

Lisainfo tiitriraamatute kohta:
Elisabeth Egel